Czterech na celowniku. Kto wzmocni Lechię Gdańsk?

- Nie potrzebujemy piłkarzy, którzy będą tylko kolejnymi zawodnikami w składzie. Będziemy sięgać po piłkarzy, którzy z miejsca będą gotowi do gry i będą w stanie nam pomóc - mówi trener Lechii Gdańsk Paweł Janas.
Na razie w gronie zawodników, którzy są najbliżej podpisania kontraktów z gdańskim klubem, znajdują się: Patryk Tuszyński i Enar Jaager. Tuszyński to 23-letni napastnik MKS Kluczbork, który w tym sezonie strzelił w II lidze dziewięć goli w 17 meczach. Natomiast 27-letni Jaager jest prawym obrońcą. Reprezentant Estonii ostatnio bronił barw norweskiego Aalesunds FK. Obaj piłkarze po pomyślnym przejściu testów medycznych, mają podpisać kontrakty z Lechią.

Od czwartku z zespołem trenować będzie z kolei reprezentant Gruzji Aleksandre Guruli. Występujący w Karpatach Lwów 26-latek to ofensywny pomocnik, mogący występować zarówno w środku pola, jak i na skrzydłach.

Na tym jednak nie koniec ruchów transferowych biało-zielonych. Priorytetem jest sprowadzenie do Gdańska bramkostrzelnego napastnika. Najczęściej pojawiające się w tym kontekście nazwiska to: Andrzej Niedzielan i Bartosz Ślusarski.

- Ja o tych nazwiskach nie słyszałem - ucina Janas.

Możliwe natomiast, że w Lechii grać będzie Nildo. Brazylijczyk w rundzie jesiennej strzelił 11 goli dla I-ligowej Bogdanki Łęczna.

- Na razie jest on jeszcze w Brazylii, więc o poważniejszych rozmowach będzie można mówić, gdy wróci do Polski - dodał trener Lechii.