Sport.pl

"Traore może być liderem Ogierów. Nakoulma ma szanse na wyjazd", czyli prognozy przed Pucharem Narodów Afryki

Abdou Razack Traore z Lechii Gdańsk, to jeden z liderów naszej narodowej drużyny. Nakoulma przy odrobinie szczęścia również ma szanse na wyjazd na finał Pucharu Narodów Afryki - przewiduje dziennikarz z Burkina Faso.
Dwóch piłkarzy z polskiej ligi ma szansę zagrać w reprezentacji Burkina Faso podczas zaczynającego się za dwa tygodnie Pucharu Narodów Afryki. Obecnie Abdou Razack Traore i Prejuce Nakoulma trenują pod okiem trenera Paulo Duarte na zgrupowaniu kadry w Kamerunie.

Jak szanse tego duetu ocenia Boukari Ouédraogo, dziennikarz sportowy z Burkina Faso? - Potwierdziły się informacje polskich mediów. Prejuce faktycznie został powołany. Trener Duarte mówi, że w razie kontuzji któregoś z graczy, ma być zastępcą. Jeśli sprawdzi się w czasie treningów, zabłyśnie w grach towarzyskich, wtedy może trafić do 23-ki, która pojedzie na mistrzostwa Afryki - mówi dziennikarz.A Traore? - Bardzo dobry zawodnik. On ma nawet szanse na wyjściową jedenastkę w mistrzostwach w Gabonie. Zrobił bardzo duży postęp. Obok Alaina Traoré (Auxerre), Jonathana Pitroipy (Rennes) to jeden z najlepszych techników w ekipie. Co ważne, trener Duarte bardzo go ceni. Powoli Traore staje się jednym z liderów zespołu - przekonuje Boukari Ouédraogo.

Więcej o:
Skomentuj:
"Traore może być liderem Ogierów. Nakoulma ma szanse na wyjazd", czyli prognozy przed Pucharem Narodów Afryki
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX