Sport.pl

Czy Paweł Janas wprowadzi w Lechii Gdańsk rządy twardej ręki?

- Skoro nie pozwalam dziennikarzom wejść sobie na głowę, to zawodnikom tym bardziej. Tego się nie boję - mówi nowy trener Lechii Gdańsk Paweł Janas. Czy jego obecność w klubie oznacza dla piłkarzy rządy twardej ręki?
Gdy prezes Lechii Maciej Turnowiecki ogłaszał nazwisko następcy Rafała Ulatowskiego, podkreślał, że Janas to doświadczony szkoleniowiec, a także świetny motywator. Sam Janas ma temat sposobów motywacji inne podejście. - Jestem trenerem starej daty, więc zamiast motywujących "Krzyżaków" czy "Jak rozpętałem II wojnę światową", wolę pokazać piłkarzom mecze. Na takim stadionie jak nasz i tych kibicach nie ma co pompować, żeby nie przegiąć w drugą stronę - mówi Janas w wywiadzie udzielonym Przeglądowi Sportowemu. Były selekcjoner podkreśla, że nie zamierza wprowadzać w Lechii rządów żelaznej ręki. - Umiem rozmawiać z zawodnikami. Nie zamykam przed nimi swojego pokoju, mogą przyjść, kiedy chcą. Nawet pukać nie muszą - dodaje Janas. Według trenera Lechii piłkarzom bardzo często pomaga rozmowa, mówienie otwarcie o problemach. Gdy piłkarz zamyka się w sobie, wówczas cierpi na tym także cały zespół. - Wiem po sobie, jak ważne jest wsparcie innych. Mam za sobą poważną chorobę [rak węzłów chłonnych], w trakcie której czułem pomoc innych osób właśnie dzięki rozmowie.

Oprócz rozmowy ważnym elementem jest także zaufanie. Janas nie zamierza pilnować swoich piłkarzy, by ci prowadzili się porządnie. Nie będzie miał jednak pobłażania dla tych, którzy nadużyją jego zaufania. - Myślę, że zawodnicy sami wiedzą, jak mają się prowadzić. Musimy sobie wierzyć. Jeśli ktoś zawiedzie, będzie miał u mnie kłopoty - zapewnia Janas.Więcej o:
Komentarze (1)
Czy Paweł Janas wprowadzi w Lechii Gdańsk rządy twardej ręki?
Zaloguj się
  • augustedynburski

    0

    Twarda, miękka despotyczna. Jakie znaczenia ma ręka Janasa i sposób prowadzenia drużyny. Najważniejsze jest to żeby opiekun był dobry trenerem a z tym Janas ma problem.
    PS. I nie może pić!!!!!!!!!!!!!!!
    zwysokoscinartorolek.wordpress.com/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX