Trener Lechii Gdańsk Paweł Janas: Już w sparingach interesują mnie tylko zwycięstwa

- Mamy bardzo fajne warunki do treningu, zwłaszcza jak na tę porę roku. Zawodnicy pracują bardzo ciężko i uważam, że będzie to procentowało w lidze - mówi trener Lechii Gdańsk Paweł Janas, który przebywa z drużyną na zgrupowaniu w Niechorzu.
Gdańszczanie zmierzą się na obozie z Flotą Świnoujście, Chojniczanką Chojnice i Kotwicą Kołobrzeg, czyli drużynami z niższych klas rozgrywkowych. Czy starcia ze stosunkowo słabymi rywalami pomogą Lechii w przygotowaniach do walki o utrzymanie w ekstraklasie?

- Dosyć ciężko pracujemy i chodzi o to, żeby chłopcy mieli też taki przerywnik. Aby poza bieganiem, siłownią, zajęciami w sali mieli też coś, co da im więcej przyjemności, czyli właśnie mecze - tłumaczy Janas na oficjalnej stronie klubu. - Oczywiście oczekuję, że do każdego z nich będą się przykładać i walczyć o zwycięstwo, aby budować psychikę zespołu. Mam również nadzieję, że uda się przenieść z soboty na niedzielę jeden z zaplanowanych sparingów. W jednym dniu nie damy jednak rady zagrać obu spotkań - tłumaczy szkoleniowiec.

Janas jest bardzo zadowolony z warunków, które drużyna zastała w Niechorzu.

- Mamy bardzo fajne warunki do treningu, zwłaszcza jak na tę porę roku. Zawodnicy pracują bardzo ciężko i uważam, że będzie to procentowało w lidze - podkreśla były selekcjoner reprezentacji Polski. - Ale nie kraczmy, bo sparingi są dopiero w weekend, pogoda może się jeszcze zmienić - dodaje.

Pełną treść wywiadu z Janasem możesz przeczytać na oficjalnej stronie gdańskiego klubu - www.lechia.plWięcej o: