Sport.pl

Lechia Gdańsk testuje obrońcę Termaliki Bruk-Bet Nieciecza

24-letni obrońca Dawid Kubowicz jest testowany przez Lechię Gdańsk. W czwartek dołączył do zespołu, który przebywa na zgrupowaniu w Niechorzu.
Jak podaje oficjalna strona gdańskiego klubu Kubowicz przyjechał do Niechorza w czwartek popołudniu. - Spodziewam się ciężkiej pracy i mam nadzieję dobrze się zaprezentować - podkreśla zawodnik, który w tym sezonie grał w pierwszoligowej Termalice.Kubowicz może występować na boku obrony oraz jako defensywny pomocnik. W bieżącym sezonie rozegrał w Termalice 10 spotkań (9 ligowych i jedno w Pucharze Polski) i strzelił jedną bramkę. Sześć meczów rozpoczynał w wyjściowej jedenastce. 24-latek ma 188 cm wzrostu, przy wadze 85 kilogramów. - To dynamiczny, solidny zawodnik, który piłki uczył się przede wszystkim w Wiśle Kraków - podkreśla Roman Kaczorek, szef działu skautingu Lechii.

Kubowicz informacje o Lechii miał też z pierwszej ręki, bo rozmawiał o Klubie z jego byłymi piłkarzami, z którymi występował w Niecieczy - Karolem Piątkiem i Arkadiuszem Mysoną. - Zawsze bardzo pozytywnie wypowiadali się o Lechii - podkreśla Dawid Kubowicz.

Więcej o: