Fred Benson trenuje z rezerwami Lechii Gdańsk. Czy wróci do pierwszego zespołu?

Piłkarze Lechii Gdańsk przebywają na obozie w Niechorzu, gdzie szlifują formę przed startem rundy wiosennej ekstraklasy. Wśród nich brakuje Freda Bensona, który trenuje... z zespołem rezerw.
Nieoficjalnie mówiło się, że nieobecność Bensona może świadczyć o chęci klubu do rozwiązania kontraktu z holenderskim napastnikiem. Benson nie spełnił bowiem pokładanych w nim nadziei. Do Lechii przychodził z opinią skutecznego strzelca (w barwach holenderskiego drugoligowego RKC Waalwijk w 31 meczach zdobył 17 goli), ale w Gdańsku nie potwierdził swoich walorów. W 11 meczach strzelił tylko jedną bramkę - w pierwszym oficjalnym meczu na PGE Arenie przeciwko Cracovii. To "osiągnięcie" przemawiałoby za zwolnieniem Bensona, jednak na razie w klubie nie podjęto żadnych działań, mających na celu skrócenie umowy z piłkarzem (jego kontrakt w Lechii obowiązywać ma jeszcze przez półtora roku). Od czwartku piłkarz wznowił treningi z drużyną rezerw.

- Fred nie zgłosił się w klubie w wyznaczonym terminie, dlatego też nie rozpoczął przygotowań z pierwszym zespołem i nie wyjechał na obóz do Niechorza - wyjaśnia rzecznik Lechii Michał Lewandowski. - Czeka go rozmowa dyscyplinująca z władzami klubu. Oczekujemy na szczegółowe wyjaśnienia z jego strony - dodaje.

Niewykluczone, że w Gdańsku pojawią się nowi piłkarze. Na razie z zespołem trenuje serbski prawy obrońca Petar Pavlović.

- Jego okres próbny dobiega końca i niedługo podejmiemy decyzję w sprawie jego przyszłości. Równolegle rozmawiamy jednak także z innymi piłkarzami, którzy mogliby wzmocnić nasz zespół bez przechodzenia dodatkowych testów. Z uwagi jednak na dobro sprawy, nie możemy ujawnić ich nazwisk - przyznaje Jenek. Ostatecznie upadła natomiast kwestia zatrudnienia w Lechia Enara Jaagera. Estoński defensor żalił się, że Lechia zaoferowała mu zbyt niski kontrakt. Z tym stwierdzeniem nie zgadzają się jednak w Gdańsku. - Klub przystał na warunki, które zaproponował menedżer zawodnika. Jaager nie chciał się jednak zgodzić na dodatkowe testy szybkościowe, które musiałby jeszcze przejść przed ewentualnym podpisaniem umowy - wyjaśnia Jenek.