Lechia Gdańsk remisuje w sparingu z Kotwicą Kołobrzeg

Na zakończenie pierwszego obozu przygotowawczego piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali sparing z liderem III ligi Kotwicą Kołobrzeg. Gdańszczanie zremisowali 1:1.
Lechia z liderem III ligi zmierzyła się w Kołobrzegu, gdzie zatrzymała się po drodze z obozu w Niechorzu. Tam podopieczni Pawła Janasa pracowali przede wszystkim nad siłą i wytrzymałością. Nic więc dziwnego, że w meczu z Kotwicą w ich akcjach nie było płynności i szybkości.

- Jeszcze we wtorek piłkarze dostali mocny wycisk w siłowni. Mecz z Kotwicą był przerywnikiem od ciężkich zajęć i okazją do sprawdzenia różnych wariantów gry - wyjaśnił asystent Janasa Tomasz Borkowski.

W meczu z Kotwicą biało-zieloni zagrali w nietypowym dla siebie ustawieniu 4-2-3-1, z Ivansem Lukjanovsem jako wysuniętym napastnikiem. W pierwszych 45 minutach gdańszczanie stworzyli sobie tylko jedną dogodną sytuację pod bramką Kotwicy, jednak szczęścia zabrakło Piotrowi Wiśniewskiemu. Więcej na boisku działo się w drugiej połowie, w której trener Janas zmodyfikował nieco ustawienie swojej drużyny, wpuszczając na plac gry siedmiu nowych zawodników. Mimo przewagi Lechii, pierwszą bramkę w meczu zdobyła Kotwica. Na odpowiedź biało-zieloni kazali czekać aż do 90 minuty, kiedy to w zamieszaniu pod bramkę gospodarzy największym sprytem wykazał się Paweł Nowak.

Kotwica Kołobrzeg - Lechia Gdańsk 1:1 (0:0). Bramka dla Lechii : Nowak (90.). Lechia Gdańsk : Buchalik - Pavlović, Vucko, Bąk, Hajrapetjan - Surma, Janicki - Nowak, Poźniak, Wiśniewski - Lukjanovs oraz Pawłowski, Kostrzewa, Duda, Deleu, Andriuskevicius, Bobrowski, Kożans, Pietrowski.