Sport.pl

Fred Benson na wylocie z Lechii Gdańsk

Napastnik Lechii Gdańsk Fred Benson najprawdopodobniej pożegna się z klubem. W tej chwili prowadzone są rozmowy w sprawie rozwiązania jego kontraktu.
Holenderski napastnik spóźnił się do Gdańska po przerwie świąteczno-noworocznej i nie pojechał z zespołem na obóz do Niechorza (w ostatnich dniach trenował z zespołem rezerw). Co gorsza dla niego trener Paweł Janas postanowił, że nie zabierze Bensona na kolejne zgrupowanie do Turcji, które zaczyna się 22 stycznia.

- W tej chwili prowadzimy z piłkarzem rozmowy w celu znalezienia najlepszego wyjścia z tej sytuacji. Decyzja trenera jest czytelnym sygnałem, że nie widzi on Holendra w składzie zespołu na rundę wiosenną. W sobotę jesteśmy umówieni z Bensonem na kolejną turę rozmów, zobaczymy co z nich wyniknie - mówi dyrektor klubu Błażej Jenek.

W tej sytuacji dla obu stron najkorzystniejsze byłoby rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.

Jesienią Benson wystąpił w 12 meczach (11 w ekstraklasie i jednym w Pucharze Polski). Strzelił tylko jednego gola (w meczu otwarcia PGE Areny z Cracovią). Wcześnie występował w RKC Waalwijk, dla którego w 31 meczach strzelił 17 bramek. Grał też w chińskim Shandong Luneng Taishan i holenderskim SBV Vitesse.Więcej o: