Lechia Gdańsk wygrała w sparingu z Olimpią Grudziądz 2:0

W rozegranym w sobotni poranek meczu kontrolnym, Lechia Gdańsk zwyciężyła Olimpię Grudziądz 2:0. Gole dla gdańszczan strzelili Piotr Wiśniewski i Adam Duda.
Mecz Lechii z Olimpią rozegrano w Malborku. - Przygotowano nam bardzo dobre warunki do gry - chwalił po meczu malborskie boisko trener Lechii Paweł Janas, który w pierwszej połowie postawił na, przynajmniej na papierze, mocniejszy skład.

Gdańszczanie prowadzenie objęli już w 12. minucie za sprawą Wiśniewskiego, który przeprowadził akcję lewą stroną, zbiegł z piłką do środka i strzałem w okienko pokonał bramkarza rywali. Co ciekawe, kilka minut wcześniej napastnik Lechii znalazł się w identycznej sytuacji, wtedy jeszcze jednak jego uderzenie zdołał obronić bramkarz Olimpii.

Lechia mogła jeszcze przed zejściem na przerwę podwyższyć prowadzenie. Piłkę zagrywał Levon Hajrapetjan, a testowany Łotysz Aleksandrs Cekulajevs podał na wolne pole do Marcina Pietrowskiego, który trafił do siatki. Zdaniem sędziego zawodnik Lechii był jednak na pozycji spalonej i gola nie uznał.

W drugiej połowie przewaga Lechii nie była już tak widoczna, głównie za sprawą tego, że szansę występu otrzymało kilku młodych i niedoświadczonych zawodników. Ale to właśnie po akcji z ich udziałem ustalony został rezultat spotkania. W 65. minucie Tomasz Bobrowski popędził prawą stroną, minął rywala i dograł piłkę do Adama Dudy, który strzałem z 8 metrów pokonał bramkarza z Grudziądza.

Lechia Gdańsk - Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0). Bramki: Wiśniewski (12.), 2:0 Duda (65.).

Skład Lechii:

1. połowa: Buchalik - Deleu, Vućko, Janicki, Hajrapetjan - Lukjanovs, Surma, Pietrowski, Poźniak, Wiśniewski - Cekulajevs. 2. połowa: Małkowski - Pietrowski, Bąk, Kożans, Andriuskevicius - Kostrzewa, Popielarz, Duda, Nowak, Bobrowski - Lewandowski.