PILNE! Najlepszy strzelec ligowy w Europie (46 goli!) na testach w Lechii Gdańsk

Łotewski napastnik Aleksandrs Cekulajevs wylądował w Gdańsku w piątek wieczorem, a już w sobotni poranek rozegrał 45 minut w wygranym 2:0 sparingu Lechii z Olimpią Grudziądz.
Cekulajevs ostatnio grał w JK Trans Narva, czyli trzeciej drużynie estońskiej ekstraklasy. Był najlepszym strzelcem ligi, w samym tylko 2011 roku strzelił aż 46 goli. Co ciekawe, w klasyfikacji Międzynarodowego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Futbolu został najlepszym strzelcem ligowym ubiegłego roku. Zanim 26-letni Łotysz trafił do ligi estońskiej, grał m.in. w mniej znanych drużynach w Czechach i na Islandii.

Łotewski napastnik rozegrał 45 minut w sobotnim sparingu Lechii z Olimpią, ale nie udało się mu zdobyć bramki. Niemiecki portal Transfermarkt.de wycenia go na 0,5 mln euro.