Sport.pl

Lechia Gdańsk rozwiązała kontrakt z Fredem Bensonem

Holenderski napastnik Fred Benson nie jest już piłkarzem Lechii Gdańsk. Klub i zawodnik rozwiązali umowę za porozumieniem stron
Benson do Lechii trafił przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Jego kontrakt miał obowiązywać przez dwa lata, jednak klub i zawodnik rozwiązali umowę już po rundzie jesiennej. Wszystko za sprawą słabej skuteczności Bensona, który przychodził do Gdańska jako prawdziwy snajper - w barwach holenderskiego drugoligowca RKC Waalwijk w 31 meczach zdobył 17 bramek. Tego wyczynu nie powtórzył w barwach Lechii, zdobywając w 11 spotkaniach tylko jednego gola.W dodatku Benson nie wznowił treningów z drużyną Pawła Janasa po przerwie świątecznej i nie wyjechał na obóz do Niechorza. W Gdańsku zjawił się dopiero w połowie stycznia i trenował z drużyną trzecioligowych rezerw. Ostatecznie zarówno klub, jak i sam piłkarz zdecydowali się na skrócenie umowy.

- Żałuję, że nie powiodło mi się w Lechii, a kłopoty rodzinne opóźniły mój przyjazd i nowy trener nie miał okazji mnie ocenić. Taka jest piłka i takie jest życie - stwierdził Benson na łamach oficjalnej strony internetowej klubu.

- Wracam do Holandii zaopiekować się moją chorą mamą i tam zamierzam poszukać nowego klubu. Trzymam kciuki za drużynę, bo wiem, że stać ją na dużo więcej - dodał holenderski napastnik.

Więcej o: