Sprawa Abdou Razacka Traore wyjaśniona. Piłkarz Lechii Gdańsk zagra przeciw rodakom

Piłkarz Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore zadebiutuje w czwartek w Pucharze Narodów Afryki. I to w meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej, gdzie się urodził.
Traore gra w drużynie Burkina Faso. W pierwszym meczu z Angolą (1:2) zabrakło go jednak w składzie, bo w bazie FIFA piłkarz Lechii figurował jako obywatel... Wybrzeża Kości Słoniowej.

Traore urodził się bowiem w stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej Abidżanie, a jeszcze kilkanaście miesięcy temu zarzekał się, że jedyną reprezentacją, w której może zagrać, to właśnie zespół Didiera Drogby, Yaya Toure, Salomona Kalou i spółki. - Kiedyś miałem nawet propozycję gry w reprezentacji Burkina Faso, skąd pochodzi część mojej rodziny, ale natychmiast odmówiłem - mówił.

Kiedy jednak okazało się, że jego szanse na grę w mocnym zespole WKS są niewielkie, skorzystał z propozycji federacji Burkina Faso i od kilku miesięcy gra w barwach tej reprezentacji.

Traore bez problemu zagrał już w eliminacjach PNA, ale przed turniejem finałowym afrykańska federacja dopatrzyła się, że kiedy piłkarz przechodził do Lechii z Rosenborga Trondheim został zarejestrowany w systemie elektronicznym UEFA jako piłkarz z narodowością Wybrzeża Kości Słoniowej.

Sprawa została już jednak wyjaśniona (Lechia przesłała paszport zawodnika potwierdzający, że jest on również obywatelem Burkina Faso) i w czwartek Traore zadebiutuje w PNA i to od razu w meczu z... WKS.

To dla niego wielkie wydarzenie, bo Traore często podkreślał, że jego marzeniem jest gra u boku Drogby czy Toure. Teraz zagra przeciwko nim. Jego zespół nie będzie jednak faworytem (WKS wygrało pierwszy mecz z Sudanem 1:0), a porażka będzie oznaczać, że Burkina Faso straci szanse na wyjście z grupy już po dwóch kolejkach.