Piłkarz Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore znów nie zagrał w meczu Pucharu Narodów Afryki

Abdou Razack Traore, mimo, że został już uprawniony do gry w zespole Burkina Faso, znów nie wyszedł na boisko w meczu Pucharu Narodów Afryki. Jego drużyna przegrała z Wybrzeżem Kości Słoniowej 0:2 i nie ma już szans na wyjście z grupy.
Dla Traore występ w Pucharze Narodów Afryki miał być trampoliną w jego piłkarskiej karierze. Dzięki udanym występom w tym turnieju chciał on znaleźć nowego pracodawcę w silniejszej i bogatszej lidze, wówczas z kolei sporo grosza zarobiłaby na jego transferze Lechia. Niestety dla obu stron póki co wszystkie te plany wzięły w łeb.

W pierwszym meczu z Angolą Troare nie zagrał z powodów proceduralnych - o całej sprawie czytaj TUTAJ ).

W czwartkowym spotkaniu z Wybrzeżem Kości Słoniowej piłkarz Lechii wystąpić już mógł, ale cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Dla Troare był to mecz wyjątkowy, Wybrzeże Kości Słoniowej to jego ojczyzna, urodził się w stolicy tego kraju Abidżanie, tam się wychował i zaczął sportową przygodę. Piłkarskie losy rzuciły go do reprezentacji Burkina Faso, ale wystąpić przeciw swoim rodakom okazji nie miał.

"Ogiery" (przydomek zespołu Burkina Faso) przegrały z WKS 0:2, a ponieważ w spotkaniu z Angolą też doznały porażki (1:2) już po dwóch kolejkach straciły szanse na wyjście z grupy. Na pożegnanie z turniejem Burkina Fao zmierzy się w poniedziałek z Sudanem, być może w tym meczu swoją szansę dostanie Traore.