Sport.pl

PILNE! Wojciech Pawłowski podpisał już umowę z Udinese!

- Nie interesują mnie już żadne inne oferty, jestem zdecydowany na transfer do Udinese. Zresztą podpisałem już umowę wstępną i teraz kluby muszą się porozumieć - mówi bramkarz Lechii Gdańsk Wojciech Pawłowski.
Transfer Pawłowskiego do trzeciej drużyny Serie A jest dużym zaskoczeniem. 19-letni bramkarz dopiero na koniec września (od 9. kolejki) wskoczył do bramki Lechii w ekstraklasie. Od razu jednak zachwycał, ratował swojej drużynie kolejne punkty. Do końca jesieni rozegrał osiem spotkań, w których wpuścił pięć bramek (w tym trzy w jednym meczu - z Polonią Warszawa).

Kiedy tylko Pawłowski dowiedział się o zainteresowaniu ze strony włoskiego klubu, natychmiast poprosił Lechię o zgodę na opuszczenie zgrupowania w Turcji i wyjazd do Udinese. Klub z Gdańska się zgodził, choć początkowo wydawało się, że dla młodego bramkarza wyjazd do Włoch ma być tylko formą rozpoznania. Tymczasem okazało się, że Udinese chce mieć Pawłowskiego natychmiast.- Włosi złożyli swoją propozycję, my przesłaliśmy naszą ofertę - mówił Błażej Jenek, dyrektor Lechii, ale dodawał: - Właściwie od początku transfer Pawłowskiego jeszcze tej zimy nie wchodził w grę. Włosi trochę zaskoczyli nas pytaniem o transfer natychmiastowy. Nie chcemy blokować rozwoju talentu Pawłowskiego, ale musimy też dbać o interesy Lechii, a na wiosnę ten zawodnik jest nam bardzo potrzebny w walce o utrzymanie w ekstraklasie - tłumaczył dyrektor Lechii.

We wtorek (tego dnia kończył się okres transferowy) negocjacje trwały do późna, ale do porozumienia nie doszło.

- Będziemy w dalszym ciągu prowadzić spokojne rozmowy z Udinese i transfer będzie możliwy w lipcu - powiedział "Polsce Dziennik Bałtycki" Jenek.

Tymczasem Pawłowski opuścił już Udinese, wrócił na zgrupowanie Lechii do Turcji, ale...

- Mogę powiedzieć tylko tyle, że nie interesują mnie już żadne inne oferty i jestem zdecydowany na transfer do Udinese. Zresztą podpisałem już wstępną umowę z Udinese i teraz kluby muszą się porozumieć - powiedział "Polsce" bramkarz Lechii.

Co Pawłowski podpisał we Włoszech? Z naszych informacji wynika, że bramkarz Lechii uzgodnił już warunki swojego kontraktu z Udinese i podpisał zgodę, że Włosi mają pierwszeństwo z wykupieniem go z klubu z Gdańska (oczywiście jeśli kluby dojdą do porozumienia).

Więcej na temat transferu Wojciecha Pawłowskiego znajdziesz w Polsce Dziennik Bałtycki

Więcej o:
Komentarze (10)
PILNE! Wojciech Pawłowski podpisał już umowę z Udinese!
Zaloguj się
 • gall87rathiel

  Oceniono 8 razy 6

  Niech idzie, w Udinese stawia sie na mlodych Handanovic to abolutny top bramkarzy na swiecie niech go podglada i sie uczy, jak odejdzie Handanovic bedzie jego czas a czasu ma jeszcze dlugo zeby udowodnic swoja wartosc, moze takze odejsc do granaday na wypozyczenie, wlascicielem Granady jest wlasciciel Udine :)

 • patxi

  Oceniono 4 razy 2

  Odnosze wrazenie, ze ktos tu nie do konca rozroznia:

  Udinese - klub

  Udine - miasto

 • Gość: yaaa

  Oceniono 1 raz 1

  Ma dopiero 19 lat, nawet gdyby miał tam tylko trenować i grać sporadycznie w pucharach np. to rok ,dwa takiego szkolenia będzie bezcenne. Nie oszukujmy się Udine ,a Lechia to przepaść. A jak zagra chociaż w kilku tylko meczach Serie A przez 2 lata, to poziom i doświadczenie tej ligi da mu więcej niż w Gdańsku przez 5 lat. A po takim przygotowaniu spokojnie za 2 lata może zaczynać prawdziwą karierę. Nawet jeżeli nie zostanie w Udine tylko trafi na początek do troche gorszego klubu.

 • xym

  Oceniono 2 razy 0

  Udinese ma podgrzewaną ławkę, że mu tam tak spieszno? Przez te pół roku na pewno grał u Włochów nie będzie. Może za trzy cztery lata ale w tym czasie mus gdzieś grać aby nabierać doświadczenia. Jak pójdzie na ławkę to skończy tak jak Tomek Kuszczak, ławka oczekiwanie na pierwszy skład, ławka, kłótnie z menago, ławka, odsunięcie do drugiej drużyny, ławka, kłótnie, odejście byle gdzie byle się wyrwać.

 • Gość: adam

  0

  hehem jak to molziwe

 • sylenth

  Oceniono 4 razy 0

  gratulacje za tak błyskawiczny sukces!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX