Łukasz Surma z Lechii Gdańsk: Będzie dobra gra, to i punkty będą

- Wiemy o tym, że wiosną może być ciężko, ale byłoby błędem, gdybyśmy myśleli o tym już od pierwszego meczu - mówi kapitan Lechii Gdańsk Łukasz Surma.
Piłkarze Lechii będą trenować w Turcji do piątku, w sobotę mają już być w Gdańsku.

Kapitan zespołu Łukasz Surma zapytany na oficjalnej stronie gdańskiego klubu o ocenę dyspozycji drużyny odpowiada: - Ten okres przygotowań ma to do siebie, że trenujemy ze znacznie większymi obciążeniami niż w cyklu ligowym. Dopiero po rozpoczęciu ligi będzie można powiedzieć, jak wyglądamy pod względem fizycznym.Jak na razie do Lechii dołączyło dwóch nowych piłkarzy - Jakub Wilk i Patryk Tuszyński. Czy z nimi w składzie Lechia będzie silniejsza niż jesienią? - Nazwiska nie grają, tylko umiejętności poszczególnych zawodników. Patryk Tuszyński, mówiąc żargonem piłkarskim, nie ma jeszcze wyrobionego nazwiska, ale od początku pobytu tutaj jest jednym z wyróżniających się zawodników. Jeśli nadal będzie tak grał i pracował nad sobą, to za kilka lat będzie to nazwisko wiele znaczące w naszej lidze. On jest silny, szybki, może zagrać na każdej pozycji w ofensywie. A Kuby Wilka nie trzeba przedstawiać. Wszyscy go znają. Rozegrał w ekstraklasie bardzo dużo spotkań, ma ogromny bagaż doświadczeń i spore umiejętności. A czy będziemy silniejsi? Liga to zweryfikuje - odpowiada na stronie lechia.pl Surma, który nie ukrywa, że tęski już za bliskimi: - Jestem typem domatora. Dla mnie wyjazd na obóz to konieczność. Jestem profesjonalistą i wiem, że to trzeba wykonać, ale wielkim zwolennikiem zgrupowań nie jestem. Najbardziej odpoczywam w domu, z bliskimi. Jak mam być szczery, to chciałbym już wracać do żony i dzieci.

Czy podczas obozu w Turcji piłkarze Lechii odczuwają już presję, która będzie im w rundzie wiosennej, kiedy będą grali o utrzymanie w ekstraklasie?

- W naszych głowach siedzi to, że nie mamy zbyt wiele punktów i jesteśmy dość nisko w ligowej tabeli. Wiemy o tym, że może być ciężko, ale byłoby błędem, gdybyśmy o tym myśleli od pierwszego meczu. Bezwzględnie musimy skupić się na dobrej grze od samego początku. Jeśli będzie dobra gra, to i będą punkty - mówi na oficjalnej stronie Lechii Surma.