Lechia Gdańsk i Legia Warszawa w Turcji, czyli... Paweł Janas i Rafał Janas

Szkoleniowiec Lechii Paweł Janas ma okazję do częstszego niż zwykle kontaktu ze swoim synem Rafałem, który jest drugim trenerem Legii Warszawa. Wszystko dlatego, że zespoły Lechii i Legii mieszkają w Antalyi po sąsiedzku.

DODAJ DO ULUBIONYCH NASZ SERWIS SPECJALNY - Wszystko co powinieneś wiedzieć o Euro 2012 w Gdańsku!Kiedy biało-zieloni mieli już dopięte szczegóły obozu w Antalyi, trenera Pawła Janasa w Gdańsku jeszcze nie było i nie miał wpływu na wybór miejsca zgrupowania. Po przyjeździe do Antalyi okazało się jednak, że tuż obok na obozie z Legią jest jego syn Rafał, który jest asystentem trenera Macieja Skorży. Lechia przebywa bowiem w hotelu Titanic, zaś stołeczny klub tuż po sąsiedzku - w hotelu Miracle. - Nie umawialiśmy się z Rafałem, że będziemy mieszkać obok siebie - śmieje się trener Lechii na oficjalnej stronie klubu.

Co ciekawe, obaj panowie nie mają jednak zbyt wielu okazji do spotkań, niż by się mogło wydawać. Kolejne dni zgrupowania upływają bowiem na treningach lub meczach sparingowych. Czas wypełniony jest więc od rana do wieczora. - Do tej pory widzieliśmy się ze dwa lub trzy razy. Za to częściej rozmawiamy przez telefon. W dodatku Rafał nie może do mnie przyjść w odwiedziny, bo nasz hotel jest pilnie strzeżony i nikt z ulicy się do niego tak łatwo nie dostanie - mówi Paweł Janas.