Sport.pl

Aleksandrs Cekulajevs - nie sprawdził się w Lechii Gdańsk, zagra na Malcie

Testowany w styczniu przez Lechię Gdańsk Aleksandrs Cekulajevs znalazł nowy klub. Jak podaje portal 90minut.pl Łotysz podpisze kontrakt z maltańskim zespołem Valetta FC.
Kiedy Cekulajevs przyjechał na testy do Gdańska, był postrzegany jako supersnajper. W poprzednim sezonie w barwach estońskiej drużyny JK Trans Narva strzelił bowiem aż 46 bramek w 35 meczach ekstraklasy. Dzięki temu zajął nawet pierwsze miejsce w klasyfikacji Międzynarodowego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Futbolu na najlepszego strzelca w 2011 r.

Lechia chciała przetestować bramkostrzelnego piłkarza, gdyż w rundzie jesiennej miała ogromne problemy ze zdobywaniem goli (w 17 ligowych meczach gdańszczanie strzelili tylko osiem bramek). Trener Paweł Janas wystawił Cekulajevsa w sparingu z Olimpią Grudziądz. Łotysz zagrał tylko w pierwszej połowie, nie pokazał nic wielkiego i szybko został odesłany do domu. Teraz odnalazł się w zespole lidera ligi maltańskiej Valetta FC, gdzie jeszcze w tym tygodniu ma podpisać kontrakt.Więcej o: