Trener Lechii Gdańsk Paweł Janas: Z Cracovią musi być lepiej

- W meczu przeciwko Zawiszy Bydgoszcz zawodnicy odczuwali długi powrót z Turcji i trudy dotychczasowych przygotowań. Z Cracovią [na inaugurację rundy wiosennej T-Mobile Ekstraklasy] będziemy musieli jednak zagrać znacznie lepiej - mówi trener Lechii Gdańsk Paweł Janas.
Janas na oficjalnej stronie klubowej podkreśla, że jego zawodnicy nadal muszą pracować nad tworzeniem sytuacji bramkowych i ich wykorzystywaniem. Opowiada też o powrocie do zespołu Abdou Razacka Traore, który ostatnie tygodnie spędził wraz z reprezentacją Burkina Faso na Pucharze Narodów Afryki.

- W meczu z Zawiszą po raz pierwszy miałem okazję zobaczyć w grze Traore. Dobrze, że wrócił już do drużyny - powiedział Janas, dyplomatycznie przemilczając, że Traore w tym meczu był kompletnie niewidoczny. - Fizycznie zawodnicy wytrzymali to spotkanie, choć warunki na pewno nie były łatwe. Defensywa wyglądała nieźle, ale musimy jeszcze pracować nad ofensywą. Mamy tydzień na przestawienie się na warunki pogodowe panujące w Polsce. W sobotę zawodnicy odczuwali też jeszcze długi powrót z Turcji i trudy całych dotychczasowych przygotowań. Z Cracovią będziemy musieli zagrać znacznie lepiej - dodał.Trener Lechii opowiedział też o znaczeniu meczów sparingowych, w których Lechia radzi sobie jak dotychczas całkiem nieźle. W ośmiu meczach odniosła pięć zwycięstw, dwa razy zremisowała i doznała tylko jednej porażki.

- Dobrze, że zespół wygrywał w sparingach, bo to jest potrzebne, aby podbudować zawodników psychicznie. Muszą wierzyć w siebie i mieć dużo pewności - wyjaśnił Janas.