Rekordziści w występach w ekstraklasie. Chojnackiego, Gęsiora i Jojkę goni Łukasz Surma z Lechii Gdańsk

Dzięki występowi w piątkowym meczu z Cracovią (1:1) Łukasz Surma wskoczył na szóste miejsce w tabeli wszechczasów obejmującej zawodników mających za sobą najwięcej meczów w ekstraklasie. Jeśli kapitan Lechii będzie grać jeszcze co najmniej dwa lata, to ma szansę nawet na przejęcie palmy pierwszeństwa.
Surma ma w tej chwili na koncie 378 występów, wskoczył więc na szóste miejsce w klasyfikacji, ex aequo z Ryszardem Czerwcem i Tomaszem Kiełbowiczem. Kapitan Lechii nie powinien mieć problemów z awansem o kolejną pozycję jeszcze w tym sezonie. Do końca rozgrywek pozostało bowiem dwanaście kolejek i jeśli Surma zagra w każdej z nich, to wyprzedzi okupującego piątą lokatę Pawła Janika (389).Wyzwaniem będzie dla niego wyprzedzenie lidera Marka Chojnackiego. Aby Surma samodzielnie zasiadł na fotelu lidera, musiałby regularnie grać jeszcze przez co najmniej trzy sezony. Dla blisko 35-letniego pomocnika, który w każdym sezonie należy do najsilniejszych ogniw gdańskiego zespołu, nie wydaje się to jednak niemożliwe.

Czołowa dziesiątka w tabeli wszechczasów:

1. Marek Chojnacki (ŁKS Łódź) - 452 występy.

2. Dariusz Gęsior (Ruch Chorzów, Widzew Łódź, Pogoń Szczecin, Amica Wronki, Wisła Płock, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski) - 427 występów.

3. Janusz Jojko (Ruch Chorzów, GKS Katowice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) 417 występów.

4. Zygfryd Szołtysik (Górnik Zabrze) - 395 występy.

5. Paweł Janik (Polonia Bytom, Szombierki Bytom) - 389 występów.

6. Ryszard Czerwiec (Zagłębie Sosnowiec, Widzew Łódź, Wisła Kraków, Szczakowianka Jaworzno, GKS Katowice), Tomasz Kiełbowicz (Siarka Tarnobrzeg, Raków Częstochowa, Widzew Łódź, Polonia Warszawa, Legia Warszawa), Łukasz Surma (Wisła Kraków, Ruch Chorzów, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk) - 378 występów.

9. Witold Bendkowski (ŁKS Łódź) - 376 występów.

10. Lucjan Brychczy (Legia Warszawa) - 368 występów.