Abdou Razack Traore z Lechii Gdańsk w kadrze Burkina Faso

Pomocnik Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore otrzymał powołanie do kadry Burkina Faso. Reprezntacja ?Ogierów? rozegra towarzyskie spotkanie z drużyną Maroka
Dla Traore to powrót do kadry po nieudanym dla reprezentacji i samego piłkarza występie w Pucharze Narodów Afryki. Przypomnijmy, że Traore, choć bardzo nastawiał się na grę w PNA na boisku nie pojawił się nawet na minutę. Na przeszkodzie stanęły mu najpierw problemy z paszportem (Traore ma również obywatelstwo Wybrzeża Kości Słoniowej i w dokumentacji FIFA figurował jako piłkarz właśnie tego kraju), po ich rozwiązaniu piłkarz Lechii nabawił się kontuzji ramienia, która uniemożliwiła mu występ w drugim i trzecim meczu grupowym. Także dla całej reprezentacji Burkina Faso turniej na boiskach Gabonu i Gwinei Równikowej zakończył się klęską. "Ogiery" przegrały wszystkie trzy mecze w grupie i szybko odpadły z turnieju.Obok Traore w towarzyskim meczu z Marokiem będzie mógł wystąpić również Prejuce Nakoulma z Górnika Zabrze. Spotkanie odbędzie się 29 lutego w Marakeszu.

Udział Traore w meczu reprezentacyjnym nie wpłynie na jego przygotowania do meczu z Wisłą. W spotkaniu 19. kolejki ekstraklasy z ŁKS pomocnik Lechii otrzymał ósmą żółtą kartkę w sezonie, więc i tak przeciwko Wiśle by nie zagrał.