Sport.pl

PILNE! Maciej Turnowiecki z końcem sezonu rezygnuje z funkcji prezesa Lechii Gdańsk

Po zakończeniu sezonu Maciej Turnowiecki zrezygnuje z funkcji prezesa klubu. - Złożyłem rezygnację i na koniec bieżącego sezonu, dokładnie po 1880 dniach, skończy się moja misja związana z kierowaniem Lechią - poinformował Turnowiecki.
- Nie zamierzam przedstawiać motywów decyzji, bo i tak nie wygram z giełdą domysłów i ilością powodów dlaczego postanowiłem złożyć rezygnację - powiedział Turnowiecki. - Nie będę niczego dementować ani komentować, miałem powód, by zdecydować się na taki ruch - uciął prezes klubu.

Jego dymisja może być związana z konfliktem na linii klub - miasto, który ostatnio przybrał na sile. Wiąże się to głównie z działalnością spółki Lechia-Operator (spółka córka Lechia S.A.), która nie radzi sobie z zarządzaniem PGE Areną i już teraz generuje długi (m.in. za prąd).

Pisaliśmy o tym TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ

Wpływ na decyzję z pewnością ma też słaba postawa Lechii w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasa. Po 19. kolejkach zespół zajmuje 13. miejsce w tabeli i jest poważnie zagrożony spadkiem do I ligi, co dla Lechii, a także całego miasta byłoby katastrofą.

Maciej Turnowiecki złożył podziękowanie wszystkim osobom, z którymi przyszło mu w okresie ostatnich pięciu lat współpracować. Dziennikarzom, wszystkim ludziom Lechii, Lechii-Operator, przyjaciołom i sympatykom klubu, kolegom z rady nadzorczej i zarządu.- Szczególnie chciałbym wyrazić uznanie czterem osobom - mówił podczas konferencji Turnowiecki. - Chodzi o Błażeja Jenka, z którym myślę, stworzyliśmy naprawdę udany tandem zarządzający przez kilka lat klubem, Błażeja Słowikowskiego i Jurka Rembalskiego, którzy angażowali się w wiele spraw i społecznie doradzali w wielu istotnych kwestiach, Andrzeja Kuchara, który w specyficznym momencie, gdy zabrakło lokalnego wsparcia, z Wrocławia wyciągnął pomocną dłoń do Lechii - podkreślił prezes klubu.

Zdaniem Macieja Turnowieckiego ostatnie lata pracy w Lechii to niełatwy okres w mozolnej budowie klubu - od tworzenia spółki akcyjnej poprzez przejęcie i rozruch stadionu w najtrudniejszym okresie jego funkcjonowania, tuż przed turniejem w ramach Mistrzostw Europy.

- Jestem przekonany, że w przeważającej większości głosów, ocena naszej pracy będzie pozytywna. Jednocześnie ufam, że mój następca w zarządzie, którego wybiorą w przyszłości akcjonariusze serii A, osiągnie tyle samo, a może nawet więcej, czego serdecznie mu życzę - powiedział na koniec Turnowiecki. W piątek Maciej Turnowiecki otrzymał od większościowego akcjonariusza Lechii Andrzeja Kuchara propozycję wejścia do Rady Nadzorczej spółki.

Więcej o:
Komentarze (7)
PILNE! Maciej Turnowiecki z końcem sezonu rezygnuje z funkcji prezesa Lechii Gdańsk
Zaloguj się
 • 1aniolg

  Oceniono 15 razy 9

  za lizanie dupy kucharowi czas na awans co grubasie? a gdzie tu miejsce na Wielki klub piłkarski? robisz tylko wszystko, żeby zadbać o interesy kuchara!

 • Gość: luck88

  Oceniono 10 razy 6

  Teraz czas na hirurgie otyłosci ale sporo nakradłes wiec bedziesz zył

 • jacol1969

  Oceniono 1 raz 1

  NO W KOŃCU TERAZ JESZCZE JANEK PAPA PŁAKAĆ NIKT NIE BĘDZIE !!!!!!!!!!!!!

 • grzako

  0

  PILNE!!!???
  ludzie
  opanujcie się
  kogo Wy zatrudniacie w tej redakcji?
  woźnej na tyłku pryszcz wyskoczył i to jest taka wiadomość, żeby dużymi literami i z wykrzyknikiem?
  wiecie co znaczy słowo "pilne"? co ten artykuł ma wspólnego z pilnością?
  dno!!!

 • Gość: motyla noga

  Oceniono 3 razy -1

  "... zespół zajmuje 13. miejsce w tabeli i jest poważnie zagrożony spadkiem do I ligi, co dla Lechii, a także całego miasta byłoby katastrofą."

  Cooo??? Dla CAŁEGO MIASTA?????

  Może dla garstki odmóżdżonego motłochu.
  Normalni ludzie nie dość, że nie wiedzą, w której lidze gra ta wasza cała Lechia, to często nawet nie mają pojęcia, ile w ogóle jest tych "lig", i po co.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX