Sport.pl

Michał Probierz: Jak zamierzam zaskoczyć Lechię Gdańsk? Ona już jest zaskoczona...

- Przed sezonem wiele mówiło się o tym, że rozmawiałem z panem Andrzejem Kucharem, chcąc przyjść do Lechii. Ale to nieprawda - mówi przed meczem z Lechią Gdańsk na PGE Arenie nowy trener Wisły Kraków Michał Probierz.
W czwartek Probierz został niespodziewanie nowym trenerem Wisły, zastąpił Kazimierza Moskala. Już w sobotę poprowadzi mistrzów Polski w meczu z Lechią na PGE Arenie.

Na pytanie, jak zamierza zaskoczyć Lechię, Probierz - na portalu wislaportal.pl - odpowiada błyskotliwie: - Wydaje mi się, że Lechia już jest zaskoczona. Przed sezonem wiele mówiło się, że rozmawiałem z panem Andrzejem Kucharem, chcąc przyjść do Lechii, co jest nieprawdą. Czeka mnie fajny debiut na fajnym stadionie, gdzie mam nadzieję będzie bardzo dużo również naszych kibiców. Zrobimy wszystko, aby czymś udało się Lechię zaskoczyć. I nad tym też pracujemy.Probierz nie chciał jednak zbyt wiele powiedzieć o samej Lechii.

- Dziennikarze zawsze chcieliby coś usłyszeć o przeciwniku. A trener zawsze stara się coś ukryć, bo inni też czytają gazety i zawsze coś można się z nich ciekawego dowiedzieć i przeczytać. Na dziś nie możemy powiedzieć, jaka jest Lechia Pawła Janasa grająca u siebie, bo zagrała dwa mecze na wyjeździe. Paweł jest doświadczonym trenerem i na pewno przygotuje swój zespół dobrze. Pojedziemy jednak nie po to, żeby zremisować, ale po to żeby wygrać, bo to jest dla mnie kluczowa sprawa. Chcemy natchnąć wiarę w piłkarzy, ale Lechia też będzie przygotowana i będzie chciała wygrać, bo walczy o utrzymanie - mówi na wislaportal.pl Probierz.

Więcej o: