Piłkarz Lechii Gdańsk Marko Bajić: Górnik Zabrze jest nieobliczalny

Poprzednim klubem pomocnika Lechii Gdańsk Marko Bajica był sobotni rywal biało-zielonych Górnik Zabrze. - Jedziemy tam wygrać. Musimy już zacząć gromadzić punkty - mówi Serb w rozmowie z oficjalną stroną klubową lechia.pl.
Bajić grał w Górniku przez rok (wiosną sezonu 2007/08 oraz jesienią sezonu 2008/09).

- Z zespołu, w którym grałem zostało w Górniku bardzo mało piłkarzy. Są to Adam Danch, Michał Pazdan, Mariusz Magiera - przypomina Serb.

- Uważam, że wtedy i teraz Górnik jest równie mocny. Przede wszystkim jest nieobliczalny. W Zabrzu mają dobrego trenera, pan Nawałka poukładał zespół i każdy wie, jak ma grać. Zdobyli sporo punktów i są groźni dla każdego. W obecnych rozgrywkach mogliśmy się już o tym przekonać - podkreśla Bajić, który w pierwszych meczach wiosny spisywał się bardzo przeciętnie.

- Miałem długą przerwę, dopiero od dwóch miesięcy trenuję. Dobrze się już czuję, ale wiem, że przede mną jeszcze dużo pracy, by grać na wysokim poziomie. A w tych pierwszych meczach nie punktowaliśmy tak, jak sobie zakładaliśmy. I musimy to naprawić w czekających nas teraz spotkaniach. W Zabrzu bardzo chcę zagrać, ale to trener zdecyduje. Myślę, że trener wie, co robi i wybierze najlepsze rozwiązanie. Przecież obserwuje nas na treningach, wie, kto w jakiej jest formie i na co nas stać - zaznacza piłkarz.