Lechia Gdańsk wyruszyła na mecz z Górnikiem Zabrze. Kto załapał się do autokaru?

Tuż po porannym czwartkowym treningu drużyna Lechii Gdańsk wsiadła do autokaru i obrała kierunek na południe Polski. Kto się w nim znalazł, a kto musiał zostać w domu przed meczem z Górnikiem Zabrze?
Mecz z Górnikiem odbędzie się co prawda dopiero w sobotę, ale jak to zwykle bywa przy okazji meczów na południu Polski drużyna Lechii wyrusza na nie dwa dni wcześniej. Tradycyjnie też pierwszy nocleg spędzi w ośrodku piłkarskim w Gutowie Małym. Gdańszczanie mają tam dotrzeć w czwartkowy wieczór. W piątek rano trener Lechii Paweł Janas przeprowadzi tam trening, a następnie drużyna wyruszy już do Zabrza.W autokarze, który wyjechał spod stadionu przy ul. Traugutta zabrakło Luki Vućko oraz Deleu, którzy w najbliższej kolejce będą pauzować za nadmiar żółtych kartek. Miejsce Chorwata w meczu z Górnikiem zajmie więc Krzysztof Bąk, z kolei na prawej stronie obrony zamiast Deleu zagra Marcin Pietrowski.

Do drużyny wrócili za to Sergejs Kożans (nie było go w kadrze meczowej na ostatnie spotkanie z Wisłą Kraków) i Abdou Razack Traore, który z meczu reprezentacji Burkina Faso wrócił ze zbitym biodrem. Sztabowi medycznemu Lechii udało się jednak postawić zawodnika na nogi w bardzo krótkim czasie.

Mecz Górnik - Lechia rozpocznie się w sobotę o godz. 13.30.

Kadra zespołu Lechii na mecz z Górnikiem:

Bramkarze: Michał Buchalik, Wojciech Pawłowski.

Obrońcy: Krzysztof Bąk, Rafał Janicki, Jakub Wilk, Sergejs Kożans.

Pomocnicy: Levon Hajrapetjan, Marko Bajić, Ivans Lukjanovs, Paweł Nowak, Marcin Pietrowski, Łukasz Surma, Jakub Kosecki, Abdou Razack Traore.

Napastnicy: Tomasz Dawidowski, Adam Duda, Piotr Grzelczak. Piotr Wiśniewski.