Jak Lechia Gdańsk może zagrać w meczu z Górnikiem Zabrze?

Lechia Gdańsk już w czwartek udała się w daleką podróż do Zabrza na sobotni mecz z Górmikiem. W autokarze zabrakło miejsca dla Luki Vucko i Deleu, którzy pauzują za żółte kartki. Jak zagra bez nich Lechia?
Nieobecność tej dwójki piłkarzy po raz kolejny zmusi trenera Lechii Pawła Janasa do zmontowania całkiem nowej linii defensywnej. Od pierwszych minut na boisku powinni pojawić się Krzysztof Bąk (środek obrony) i Marcin Pietrowski (prawa strona), którzy będą musieli zastąpić pauzujących Chorwata i Brazylijczyka (w odwodzie pozostaje jeszcze powracający do meczowej kadry Sergejs Kożans).

To jednak nie jedyne roszady, których szkoleniowiec Lechii może dokonać przed meczem w Zabrzu. Marko Bajicia, byłego piłkarza Górnika, który słabo zagrał przeciwko Wiśle Kraków, na środku pomocy zastąpi Levon Hajrapetjan.Do wyjściowego składu powinien wrócić również Abdou Razack Traore, który odcierpiał karę za ósmą żółtą kartkę, przez co nie zgrał z Wisłą.

Miejsce w pierwszej jedenastce powinien otrzymać również Jakub Kosecki.

Po raz pierwszy do meczowej kadry w rundzie wiosennej załapał się rezerwowy bramkarz biało-zielonych Michał Buchalik, który do Zabrza pojechał w zastępstwie ukaranego w sobotę czerwoną kartką Sebastiana Małkowskiego.

W Górniku nie mają problemów kadrowych. Jak podkreśla trener zabrzan Adam Nawałka, wszyscy jego piłkarze są w pełni gotowi do spotkania z Lechią. Jedyną niewiadomą jest występ Adama Dancha, który po wyleczeniu kontuzji dopiero od kilku dni trenuje z pełnym obciążeniem.