Lechia Gdańsk nigdy nie wygrała z Górnikiem w Zabrzu. W sobotę przełamanie?

Lechia Gdańsk grała w Zabrzu 14 razy i doznała aż dwunastu porażek. Szansę na przełamanie niekorzystnego bilansu będzie miała w sobotę, jednak wyniki osiągane przez nią w obecnym sezonie tego nie wróżą.
Oba zespoły mierzyły się ze sobą dotychczas 35 razy. Częściej w Gdańsku, gdzie Górnik także częściej był górą. Na 21 rozegranych na Pomorzu spotkań wygrał 16, sześć razy zremisował i przegrał siedmiokrotnie. U siebie zabrzanie spisują się jeszcze lepiej. Ograli Lechię 14 razy i zanotowali jedynie dwa remisy.

Statystyki przed sobotnim starciem obu drużyn przemawiają więc na korzyść Górnika. Zwłaszcza, że Lechia przystąpi do spotkania osłabiona brakiem Luki Vućko i Deleu, którzy muszą odcierpieć karę za nadmiar żółtych kartek.W ostatnich pięciu meczach tych drużyn Lechia zaczęła jednak poprawiać bilans. We wrześniu wygrała z Górnikiem na PGE Arenie 2:1, a w poprzednim sezonie rozgromiła go w Gdańsku 5:1 oraz zremisowała bezbramkowo na wyjeździe. Za to w sezonie 2009/10 oba zespoły solidarnie podzieliły się punktami. W Zabrzu było 2:0 dla Górnika, w Gdańsku zaś 1:0 dla Lechii.