Sport.pl

Lechia Gdańsk nigdy nie wygrała z Górnikiem w Zabrzu. W sobotę przełamanie?

Lechia Gdańsk grała w Zabrzu 14 razy i doznała aż dwunastu porażek. Szansę na przełamanie niekorzystnego bilansu będzie miała w sobotę, jednak wyniki osiągane przez nią w obecnym sezonie tego nie wróżą.
Oba zespoły mierzyły się ze sobą dotychczas 35 razy. Częściej w Gdańsku, gdzie Górnik także częściej był górą. Na 21 rozegranych na Pomorzu spotkań wygrał 16, sześć razy zremisował i przegrał siedmiokrotnie. U siebie zabrzanie spisują się jeszcze lepiej. Ograli Lechię 14 razy i zanotowali jedynie dwa remisy.

Statystyki przed sobotnim starciem obu drużyn przemawiają więc na korzyść Górnika. Zwłaszcza, że Lechia przystąpi do spotkania osłabiona brakiem Luki Vućko i Deleu, którzy muszą odcierpieć karę za nadmiar żółtych kartek.W ostatnich pięciu meczach tych drużyn Lechia zaczęła jednak poprawiać bilans. We wrześniu wygrała z Górnikiem na PGE Arenie 2:1, a w poprzednim sezonie rozgromiła go w Gdańsku 5:1 oraz zremisowała bezbramkowo na wyjeździe. Za to w sezonie 2009/10 oba zespoły solidarnie podzieliły się punktami. W Zabrzu było 2:0 dla Górnika, w Gdańsku zaś 1:0 dla Lechii.

Więcej o:
Komentarze (6)
Lechia Gdańsk nigdy nie wygrała z Górnikiem w Zabrzu. W sobotę przełamanie?
Zaloguj się
 • Gość: jas

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawie ktos liczy. Na 21 spotkan(na Pomorzu) 16 porazek, 6 remisow i jeszcze 7 wygranych Lechii to razem juz 33 do tego dochodzi 14 spotkań na Śląsku to razem 47. Więc jak? Jeśli już coś piszecie to przeczytajcie przed publikacja.

 • Gość: T

  Oceniono 5 razy 1

  Lechia? wygrac n Górniku?!
  nie ta liga to naprawdę malutki klub przy tym najbardziej utytułowanym Polskim zespole.

 • 1aniolg

  0

  chwała Bogu Lechia ostatnio w Zabrzu wygrała bezdyskusyjnie w pucharze Polski 2-0 jak by ktoś miał słabą pamięć. 5-1 w Gdńsku też można przypomnieć.

 • tom-mon

  Oceniono 2 razy 0

  Biało-zieloni mają dużą szansę wygrać, jeżeli otworzą serca i umysły i przestaną użalać się nad sobą. Bo ostatnio to jakby nie lubili grać w piłkę, tylko chodzili do roboty do fabryki i byle przetrwać do fajrantu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX