Gwiazda Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore - bramka co... 10 godzin!

Ofensywni piłkarze Lechii Gdańsk, a jest ich w kadrze 10, strzelają bramkę raz na 270 minut! A gwiazda zespołu Abdou Razack Traore trafia nawet raz na 600 minut.
Lechia strzeliła w tym sezonie zaledwie 11 bramek, jest to najgorszy wynik w ekstraklasie i jeden z najgorszych w Europie, spośród wszystkich drużyn grających w najwyższych klasach rozgrywkowych w całym kraju. Na dodatek z tych 11 bramek piłkarze Lechii strzelili tylko 10, bo jeden gol - samobójczy - jest autorstwa Piotra Stawarczyka z Ruchu Chorzów.

Po przeprowadzce na PGE Arenę Lechia miała grać widowiskowo i walczyć o puchary, a tymczasem jej gra - zwłaszcza w ofensywie - powoduje ból zębów.

10 piłkarzy Lechii, którzy w kadrze gdańskiego zespołu odpowiadają za ofensywę i którzy w tym sezonie przynajmniej raz pojawili się na boisku, strzeliło zaledwie siedem bramek. A biorąc pod uwagę, że zespół z Gdańska rozegrał już 21 spotkań, czyli 1890 minut, jakikolwiek ofensywny piłkarz Lechii strzela gola co 270 minut. Czyli równiutko co trzy mecze!

Z wszystkich piłkarzy Lechii najwięcej bramek w tym sezonie ma Piotr Wiśniewski, który trafił trzy razy. A że spędził na boisku 1114 minut, daje mu to średnią jeden gol co 371 minut.

Jeszcze gorzej jest z największą gwiazdą Lechii - Traore, który podczas 1200 minut spędzonych na boisku trafił tylko dwa razy - średnia to jeden gol na 600 minut.

Oprócz Wiśniewskiego i Traore już żaden z piłkarzy Lechii nie ma więcej niż jednej bramki. Z graczy ofensywnych po golu dołożyli jeszcze Ivans Lukjanovs (zagrał 1104 minuty) i Fred Benson (613), którego nie ma już w zespole. Trzy pozostałe bramki strzelili defensywni pomocnicy Mateusz Machaj i Łukasz Surma oraz Marcin Pietrowski, który gra w pomocy lub na prawej obronie.

W poniedziałek o godz. 18.30 Lechia zagra na PGE Arenie z Koroną Kielce.