Piłkarz Lechii Gdańsk zagra w tym roku w mistrzostwach Europy! Do lat 17

Piłkarz Lechii Gdańsk Damian Kugiel oraz jego koledzy z reprezentacji Polski do lat 17 zagrają w tym roku na mistrzostwach Europy w swojej kategorii wiekowej. Odbęda się one w dniach 4-16 maja w Słowenii.
Polacy rywalizują obecnie w turnieju eliminacyjnym, który rozgrywany jest w Luksemburgu, ale już po dwóch meczach zapewnili sobie awans. Najpierw pokonali 2:0 Czechów, a potem w takim samym stosunku zwyciężyli Białorusinów. Kugiel zagrał w obu meczach, selekcjoner Marcin Dorna wpuszczał go na boisko odpowiednio w 67 i 74 minucie.

W czwartek Polacy zagrają z gospodarzem imprezy, ale wynik tego meczu nie będzie miał już znaczenia dla biało-czerwonych.

Kugiel jest wychowankiem klubu Olimpic Gdańsk, potem grał w KS Olivia Gdańsk, skąd przeszedł do Lechii w 2010 roku. Do tej pory grał tylko w zespołach Młodej Ekstraklasy oraz rezerw, ale miał już okazję trenować z pierwszym zespołem. Jego ojciec - Robert - również był przed laty piłkarzem. Wychowanek Polonii Gdańsk zaliczył nawet epizod w ekstraklasie - w barwach Rakowa Częstochowa rozegrał 9 spotkań i zdobył jedną bramkę.