Wojciech Pawłowski, Piotr Wiśniewski i Ivans Lukjanovs poza składem Lechii Gdańsk na mecz z GKS Bełchatów!

Przed piątkowym meczem z GKS Bełchatów trener Lechii Gdańsk Paweł Janas postanowił dokonać małej rewolucji w składzie. Poza meczową "18? znaleźli się Wojciech Pawłowski, Piotr Wiśniewski oraz Ivans Lukjanovs. Szansę na debiut będzie miał za to Sebastian Madera.
Pawłowski zadebiutował w ekstraklasie właśnie w meczu z GKS Bełchatów i od razu stał się bohaterem swojego zespołu broniąc w kilku nieprawdopodobnych sytuacjach (m.in. trzykrotnie powstrzymał w akcjach "jeden na jeden" Pawła Buzałę). Od tamtej pory 19-letni bramkarz regularnie strzegł bramki Lechii, stał się jedną z rewelacji ekstraklasy, a w międzyczasie podpisał kontrakt z włoskim Udinese (obowiązywać będzie od nowego sezonu). Jednak w Bełchatowie Pawłowskiego zabraknie w składzie.

- Wojtek dostał wolne. Chłopak musi odpocząć, dużo się ostatnio wokół niego dzieje. Potrzebny jest mu teraz odpoczynek fizyczny i psychiczny - mówi trener bramkarzy Dariusz Gładyś.

Ta sytuacja powoduje, że w bramce Lechii wystąpi ktoś z dwójki Sebastian Małkowski - Michał Buchalik. Obaj są gotowi do gry, żaden z nich nie może być jednak pewny miejsca w składzie.

- Ten, który ma bronić, dowie się o tym dopiero na piątkowej odprawie - dodaje Gładyś.

Lechia, Arka, Prokom, Atom, Lotos... - sportowe Trójmiasto na Facebooku! plus jeden? »


Nieobecność Pawłowskiego to nie jedyna niespodzianka. W meczowej "18" zabrakło też Wiśniewskiego i Lukjanovsa oraz co nie jest już tak wielkim zaskoczeniem Marcina Pietrowskiego. Zamiast nich do składu wskoczyli Tomasz Dawidowski, wracający po kartkowej pauzie Levon Hajrapetjan oraz Madera, który ma szansę na debiut w barwach Lechii.

"18" na Bełchatów Bramkarze: Michał Buchalik, Sebastain Małkowski.

Obrońcy: Rafał Janicki, Sergejs Kożans, Krzysztof Bąk, Sebastian Madera, Jakub Wilk, Deleu.

Pomocnicy: Abdou Razack Traore, Łukasz Surma, Jakub Kosecki, Levon Hajrapetjan, Mateusz Machaj, Paweł Nowak, Marko Bajić.

Napastnicy: Piotr Grzelczak, Adam Duda, Tomasz Dawidowski.