Jakub Wilk z Lechii Gdańsk po zwycięstwie w Bełchatowie: Zdecydowała konsekwencja

Piłkarze Lechii Gdańsk wygrali w piątek z GKS Bełchatów 3:1 i odnieśli tym samym pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej ekstraklasy. - Pokazaliśmy dobrą, a co najważniejsze konsekwentną grę i wykorzystaliśmy te sytuacje, które udało nam się stworzyć - przyznał po spotkaniu obrońca Lechii Jakub Wilk
- To był ważny mecz zarówno dla nas, jak i dla GKS, dlatego radość jest tym większa, że udało nam się wygrać. Nie ma co ukrywać, że te trzy punkty bardzo nam się przydadzą.W poprzednich meczach, które remisowaliśmy lub przegrywaliśmy często brakowało nam szczęścia. Teraz pokazaliśmy dobrą, a co najważniejsze konsekwentną grę i wykorzystaliśmy te sytuacje, które udało nam się stworzyć - podkreślił Wilk.

Do momentu strzelenia przez Lechię pierwszej bramki biało-zieloni przede wszystkim nastawili się na defensywę i nie chcieli angażować dużej liczby zawodników w kreowanie sytuacji w ataku. - Wiedzieliśmy, że GKS to drużyna świetnie grająca w ataku pozycyjnym i będzie ten atut chciała wykorzystać i zdominować nas od pierwszych minut spotkania. My jednak zagęściliśmy środek pola, dobrze przesuwaliśmy się całymi formacjami i ograniczyliśmy pole manewru środkowym pomocnikom gospodarzy - Grzegorzowi Baranowi i Miroslavovi Bożokowi. Nam udało się wyprowadzić kontrę, strzelić bramkę i później grało się nam już dużo łatwiej - wyjaśnił Wilk.Jeszcze łatwiej gdańszczanom grało się w drugiej połowie po czerwonej kartce dla Macieja Wilusza. - Na pewno w dużym stopniu miało to wpływ na obraz gry. Wiadomo, że w dziesięciu gra się znacznie trudniej. Trudno mi ocenić tę sytuację, bo byłem odwrócony plecami i nie widziałem tego zdarzenia. Niemniej jednak mieliśmy potem więcej swobody na boisku i dzięki temu udało nam się strzelić trzeciego gola.

Po tej wygranej gdańszczanie odskoczyli nieco od strefy spadkowej, ale wciąż nie mogą być pewni utrzymania w ekstraklasie. - Tak jak na górze tabeli, tak samo w dole sytuacja jest ciekawa. Liga pokazała jednak, że wygrywając 2-3 mecze z rzędu można przebić się z dołu do środka tabeli. Mamy nadzieję, że ta sztuka nam się uda, a teraz czekamy już z niecierpliwością na mecz z Zagłębiem Lubin - zakończył lewy obrońca gdańskiego zespołu.