Udanie zast±pił Łukasza Surmę. Krzysztof B±k nowym kapitanem Lechii

Po raz pierwszy w Lechii Gdańsk Łukasz Surma musiał zadowolić się rol± rezerwowego w meczu ekstraklasy. Je¶li tylko był zdrowy i nie pauzował za kartki wybiegał zawsze w pierwszym składzie. Na ławce Surmę zdecydował się posadzić dopiero Paweł Janas, który opaskę kapitańsk± wręczył Krzysztofowi B±kowi
B±k w nowej roli wypadł bez zarzutu. - Ciężko zast±pić Łukasza, ale starałem się dać z siebie wszystko na boisku i spełnić tę funkcję jak najlepiej - przyznał po meczu B±k . Pod jego wodz± biało-zieloni wygrali pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej, pokonuj±c GKS Bełchatów 3:1. Co więcej, po raz pierwszy w tym sezonie udało im się trzykrotnie skierować piłkę do bramki rywali. - W końcu stanowili¶my kolektyw. Grali¶my jeden za drugiego i to przyniosło efekty. Ciesz± trzy punkty, ale czeka nas jeszcze dużo ciężkiej pracy - podkre¶lił stoper Lechii.

B±k po raz pierwszy miał okazję zagrać razem z Sebastianem Mader±, który był partnerem kapitana biał-zielonych na ¶rodku defensywy. - Dobrze mi się grało z Sebastianem. To dobry, do¶wiadczony piłkarz. Rywal nie stworzył w tym meczu dobrych okazji, a Sebastian w dodatku strzelił gola, więc to dla niego wymarzony debiut w Lechii - stwierdził po spotkaniu B±k.

Lechia, Arka, Prokom, Atom, Lotos... - sportowe Trójmiasto na Facebooku! plus jeden? »