Sport.pl

Lechia Gdańsk ukarana za wulgarny transparent o... Arce Gdynia

Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. ukarała Lechię Gdańsk za wulgarny transparent wywieszony podczas meczu z Zagłębiem Lubin. Transparent skierowany do Arki Gdynia.
Podczas poniedziałkowego meczu z Zagłębiem (0:1) na PGE Arenie kibice Lechii wywiesili transparent o treści: "Kur... i śmiecie dlaczego dzieci bijecie?". Wyrazy "kur..." i "śmiecie" były napisane na żółto-niebiesko, za całym zdaniem był przekreślony herb Arki Gdynia.

Transparent odnosił się do ostatnich bulwersujących zajść w Redzie i Liniewie, gdzie kibole Arki napadali najpierw na siedmioletnich piłkarzy Lechii i ich rodziców (podczas turnieju dzieci w Redzie), a potem na gimnazjalistów z Liniewa, którzy jechali do Gdańska na mecz Lechii z Koroną Kielce.

Podczas czwartkowego posiedzenia Komisji Ligi Ekstraklasy SA zadecydowano o ukaraniu Lechii za ten wulgarny transparent kwotą w wysokości 2 tys. zł.

Czy 2 tys. zł to odpowiednia kara za taki transparent?sportowe Trójmiasto na Facebooku! plus jeden? »


Oprócz Lechii ukarano również cztery inne kluby. Legia Warszawa została ukarana grzywną w wysokości 15 tys. zł za zachowanie kibiców, którzy odpalili środki pirotechniczne, przez co sędzia musiał przerwać mecz z Ruchem Chorzów. Za to samo spotkanie chorzowianie będą musieli zapłacić 2 tys. zł, ponieważ kibice ich klubu wnosili wulgarne okrzyki. Na ŁKS Łódź Komisja Ligi nałożyła karę w wysokości 5 tys. zł za zachowanie kibiców w trakcie derbowego spotkania z Widzewem Łódź. W uzasadnieniu wymieniono okrzyki antysemickie, wywieszenie transparentów niezwiązanych z meczem oraz szczególne natężenie wulgaryzmów. Za wulgarny transparent podczas meczu z Wisłą Kraków ukarano również Jagiellonię Białystok, która zapłaci tysiąc złotych.

Więcej o:
Komentarze (49)
Lechia Gdańsk ukarana za wulgarny transparent o... Arce Gdynia
Zaloguj się
 • Gość: asdasd

  Oceniono 23 razy 17

  Niestety ale dobrze napisali...

 • ruska_trumna

  Oceniono 20 razy 14

  A ile zapłaciła "Arka" z swoich kibiców-bydlaków ???

 • Gość: deeck

  Oceniono 22 razy 12

  przecież prawdę napisali

 • Gość: jo81

  Oceniono 15 razy 11

  to takie transparenty wisza teraz na tym slicznym stadionie? fajnie! luksusowo i rodzinnie!

 • Gość: twuuuu

  Oceniono 18 razy 10

  Zamiast z nami isc na pole wy wolicie bic przeczkole....!!!!!!!!!!!!!!!!LG

 • brouziak

  Oceniono 17 razy 9

  LECHII KARA ???? To żółto-niebieskim debilom nagrodę i darmowy wstęp na wszystkie sportowe imprezy dla dzieci i jako klubowe gadżety pozwólcie śmieciom wnosić "maczety"!!!!!!!! (L)

 • republique

  Oceniono 14 razy 8

  ta kara łks może położyć na łopatki

 • gogo2012

  Oceniono 8 razy 8

  zaraz zaraz ale przecież wszystko się zgadza, poza tym nie odnalazłem na transparencie żadnego błędu, ani ortograficznego ani gramatycznego. Składnie również w porządku.
  w tym kraju są tacy ludzie co za wszystko tylko by karali i karali.
  Teraz się pastwią nad biednym transparencikiem :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX