Sport.pl

Bartosz Sarnowski zastąpił Macieja Turnowieckiego w zarządzie Lechii Gdańsk. Będzie też nowym prezesem?

Podczas czwartkowego walnego nadzwyczajnego zebrania akcjonariuszy Lechia S.A. na nowego członka zarządu, w miejsce odchodzącego po sezonie prezesa Macieja Turnowieckiego, wybrany został Bartosz Sarnowski. Jest on również głównym kandydatem do objęcia funkcji nowego prezesa klubu.
Sarnowski ma 39 lat, jest mniejszościowym akcjonariuszem Lechia S.A., od września 2010 roku pełni funkcję prezesa Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. W przeszłości był również członkiem stowarzyszenia OSP Lechia. Ostatnio współpracował z Lechią-Operator i jest kojarzony z prezesem tej spółki, a także dyrektorem generalnym klubu Błażejem Jenkiem. Obecnie w skład zarządu spółki wchodzą więc Bogdan Magnowski, Paweł Bartosiewicz oraz Sarnowski.

Na czwartkowym spotkaniu zabrakło głównego inwestora Andrzeja Kuchara, a także Turnowieckiego oraz Jenka.

Czy Lechia zostanie w ekstraklasie?sportowe Trójmiasto na Facebooku! plus jeden? »


W trakcie dyskusji padały m.in. tematy długu spółki wobec głównego inwestora, który w tej chwili wynosi już ok. 13 milionów złotych, z kolei tzw. strażnicy pieczęci (akcjonariusze mniejszościowi) wnioskowali o wywiązanie się Kuchara z deklaracji przeznaczania na klub 5 mln zł rocznie. Akcjonariusze mniejszościowi wybrali również ze swojego grona osobę, która ma sprawdzić stan finansów Lechii S.A. i sposób w jaki były zawierane umowy.

Na pytanie jaki los czeka Lechię w wypadku spadku z ekstraklasy, nikt z zarządu nie potrafił odpowiedzieć, tłumacząc, że nie należy zakładać czarnego scenariusza i trzeba poczekać jak potoczy się końcówka sezonu.

Więcej o:
Skomentuj:
Bartosz Sarnowski zastąpił Macieja Turnowieckiego w zarządzie Lechii Gdańsk. Będzie też nowym prezesem?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX