Sport.pl

Kibice stoją pod PGE Areną i wchodzą na mecze Lechii Gdańsk już w trakcie meczu. Rzecznik: Tak bywa

- Na stadionie jest ponad 80 bramek wejściowych na sektory. Przy takiej skali awarie niestety się zdarzają - mówi rzecznik Lechii Gdańsk Michał Lewandowski o sytuacji z meczu z Zagłębiem Lubin, gdy wielu kibiców z powodu awarii jednej z bramek dostali się na trybuny już po rozpoczęciu meczu.
Choć piłkarze Lechii swoją formą nie rozpieszczają gdańskich kibiców, to frekwencja na ich meczach ostatnio nieco wzrosła. Wpływ miało na to z pewnością obniżenie ceny wejściówek do 10zł. - Frekwencja rzeczywiście wzrosła. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że bilety na to spotkanie były w cenach najniższych w całej lidze to okazało się, że wzrost o którym mówimy był słaby. Frekwencja nie przekroczyła nawet 20 tysięcy widzów mimo tak atrakcyjnej ceny wejściówek - tłumaczy Lewandowski w wywiadzie udzielonym portalowi Lechia.net.

Miałeś problem z wejściem na mecz Lechii?opowiedz o tym na naszym Facebooku!? »


Rzecznik zabrał też głos w sprawie awarii jednej z bramek. Przed meczem z Zagłębiem utworzyły się gigantyczne kolejki. Osoby, które pojawiły się pod PGE Areną około pół godziny przed meczem weszły na stadion dopiero w okolicach 15-tej minuty meczu. - Na stadionie jest ponad 80 bramek wejściowych na sektory. Przy takiej skali awarie niestety się zdarzają - wyjaśnia Lewandowski. - Są oczywiście usuwane tak szybko jak jest to możliwe. Przepraszamy kibiców, których dotknęła ta awaria. Mamy nadzieję, że nie będzie więcej tego typu przypadków w takiej skali. Przed każdym meczem apelujemy w komunikatach o możliwie jak najwcześniejsze przychodzenie na stadion. Bramki są otwierane na dwie godziny przed spotkaniem. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze jest to możliwe, ale trzeba też mieć świadomość, że przy dużym zainteresowaniu ze strony kibiców osoby, które odkładają przybycie na stadion na ostatnią chwilę mogą nie zdążyć z wejściem na początek spotkania - dodał rzecznik Lechii.

Więcej o tej sprawie przeczytasz na stronie Lechia.net

Więcej o:
Komentarze (1)
Kibice stoją pod PGE Areną i wchodzą na mecze Lechii Gdańsk już w trakcie meczu. Rzecznik: Tak bywa
Zaloguj się
  • chomikez

    Oceniono 5 razy 3

    pie...nie... jakie ku... awarie? frajerzy zrobili tylko 2 bramki wejściowe na górne sektory normalnie jest ich 8 reszta była zamknięta a awaria owszem była ale tak że ktoś urwał przy jednej bramce metal zasłaniający czytnik i pare osób weszło i wpadła ochrona a reszta się gnieździła i wchodziła tymi dwoma bramkami...
    jebać tych którzy zarządzają tym stadionem dobrze że miasto to przejmie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX