Ależ terminarz Lechii Gdańsk! I liga na PGE Arenie?

Na cztery kolejki przed końcem ekstraklasy spadkiem zagrożone są już właściwie tylko trzy zespoły - Lechia Gdańsk, ŁKS Łódź i Cracovia. Nad kreską jest obecnie Lechia, ale gdańszczanie zagrają jeszcze z liderem Legią Warszawa, wiceliderem Śląskiem Wrocław i trzecim w tabeli Ruchem Chorzów!
W strefie spadkowej są od dłuższego czasu Cracovia (20 pkt.) i ŁKS (22), tuż nad nią znajduje się Lechia (24). Po ostatniej wygranej z Jagiellonią Białystok z grupy drużyn zagrożonych spadkiem uciekł GKS Bełchatów, więc wydaje się, że walka o utrzymanie rozstrzygnie się tylko między drużynami z Gdańska, Łodzi i Krakowa.

Teoretycznie w najlepszej sytuacji jest Lechia (ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, a także identyczny bilans bezpośrednich spotkań z ŁKS i Cracovią, ale przy tym znacznie lepszą różnicą bramek), ale czy na pewno? Kiedy spojrzymy w terminarz żadnym zaskoczeniem nie będzie fakt, jeśli gdańszczanie nie zdobędą do końca sezonu już żadnego punktu! Lechia podejmie jeszcze Śląsk, na wyjeździe zagra z Widzewem Łódź, u siebie z Legią i na wyjeździe z Ruchem. Gdańszczanie zmierzą się zatem jeszcze z trzema pierwszymi drużynami tabeli, z których każda ma jeszcze szanse na mistrzostwo Polski, a także na wyjeździe z 10. Widzewem, który u siebie ma tylko trzy porażki (mniej mają tylko Legia, Polonia Warszawa i Korona Kielce).

Czy Lechia utrzyma się w ekstraklasie?Sportowe Trójmiasto na Facebooku! Plus jeden? »


Atutem Lechii nie będzie też z pewnością piękna PGE Arena. Nie dość, że gdańszczanie podejmą na niej wicelidera Śląsk (już w najbliższej kolejce) i lidera Legię, to jeszcze u siebie grają w tym sezonie fatalnie. Zdobyli tylko 12 pkt. i strzelili zaledwie siedem bramek, podczas gdy na wyjeździe ich bilans to także 12 pkt. i 10 goli.

Cracovia i ŁKS też nie mają wcale łatwego terminarza, ale zespół z Krakowa może jeszcze np. myśleć i wygranej w meczu z GKS u siebie, a Cracocia podejmie jeszcze m.in. Widzew, który na wyjazdach zdobył sześć punktów mniej, niż u siebie.

Z KIM JESZCZE ZAGRAJĄ LECHIA, ŁKS I CRACOVIA

27. kolejka: Lechia - Śląsk, ŁKS - Korona, Cracovia - Widzew.

28. kolejka: Widzew - Lechia, Ruch - ŁKS, Wisła - Cracovia.

29. kolejka: Lechia - Legia, ŁKS - GKS, Cracovia - Ruch.

30. kolejka: Ruch - Lechia, Jagiellonia - ŁKS, GKS - Cracovia.