Jak gra Lechia Gdańsk? Jeden punkt na PGE Arenie, sześć na wyjeździe

Piękna PGE Arena w Gdańsku jest bardziej atutem rywali niż gospodarza Lechii.
Choć skład Lechii bardzo się nie zmienił, piłkarze z Gdańska nie przypominają na PGE Arenie tego samego zespołu, który grał na starym stadionie przy Traugutta. "Polska Dziennik Bałtycki" podkreśla, że poprzedni stadion Lechii był jak twierdza. Teraz, już na PGE Arenie, jest zdecydowanie inaczej. Biało-zieloni zagrali w tym sezonie 13 meczów u siebie i tylko dwukrotnie zdołali sięgnąć po komplet punktów - z Górnikiem Zabrze i Ruchem Chorzów.

Jesienią na PGE Arenę mówiono "Remis Arena". Większość meczów kończyła się bowiem takimi właśnie rozstrzygnięciami. Teraz jednak nawet i taki przydomek nie pasuje do tego obiektu. Wiosną wyniki Lechii w Gdańsku są fatalne. Biało-zieloni tylko raz zremisowali - z Koroną Kielce, a w pozostałych trzech meczach schodzili z boiska pokonani. Niespodziewanie lepiej szło im na wyjeździe, gdzie zdobyli już sześć punktów.

Ostatnie zwycięstwo na PGE Arenie Lechia odniosła 28 listopada z Ruchem. W kolejnych sześciu spotkaniach przed własną publicznością zdobyła tylko jeden punkt! I strzeliła tylko siedem goli.

Może ty wiesz - dlaczego Lechia jest tak słaba na PGE Arenie?Sportowe Trójmiasto na Facebooku! Plus jeden? »


Zupełnie inaczej było w poprzednim sezonie na Traugutta. Lechia wygrała 8 z 15 meczów i zdobyła aż 27 pkt. To właśnie dzięki skutecznej grze przed własną publicznością gdańszczanie do końca mieli szansę na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów. Teraz skuteczność w zdobywaniu punktów w Gdańsku jest o połowę mniejsza i efekty w tabeli od razu widać, bo biało-zieloni drżą o pozostanie w ekstraklasie.

- Obiekt jest przepiękny, funkcjonalny i tam Lechia ma swoje miejsce. Wiele drużyn miało problemy po przejściu na nowy stadion. U nas ta aklimatyzacja trwa jednak za długo - nie ukrywa na łamach "Polski" Łukasz Surma, kapitan Lechii.

W niedzielę Lechia rozegra kolejny mecz na PGE Arenie - podejmie wicelidera Śląsk Wrocław.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ