Trener Śląska Wrocław Orest Lenczyk o Lechii: Jeśli tak ma wyglądać spadkowicz to coś dzieje się z tą naszą ligą

- Lechia w swoim ostatnim meczu w Poznaniu zagrała na tyle dobrze, że jeśli tak ma wyglądać przyszły spadkowicz, to chyba jednak coś dzieje się z tą naszą ligą - mówi przed niedzielnym meczem Lechii ze Śląskiem trener wrocławian Orest Lenczyk. Początek spotkania na PGE Arenie o godz. 17, relacja na trojmiasto.sport.pl.
Nestor polskich trenerów, mimo niskiej pozycji w tabeli nie lekceważy piłkarzy Lechii.

- Poziom rozgrywek się wyrównał - może niekoniecznie poszedł w górę, ale w stronę średniego pułapu. Każdy może wygrać z każdym i pewnie w tym Lechia upatruje swojej szansy w niedzielę. Czytałem nawet wypowiedzi ich zawodników, że muszą wygrać ze Śląskiem. Jeśli tak, to co mają powiedzieć nasi piłkarze? - podkreśla Lenczyk i dodaje:

- Końcówka sezonu zrobiła się bardzo ciekawa dla kibiców, ale i trudna dla kilku drużyn z ambicjami. Rozstrzygnięcia niektórych meczów w tej i następnej kolejce mogą mieć duże znaczenie dla układu tabeli, ale w naszej sytuacji możemy i musimy liczyć tylko na siebie. Analogicznie w poprzedniej rundzie w trzech kolejnych meczach z Lechią, Zagłębiem i Jagiellonią zdobyliśmy dziewięć punktów. Teraz kłopoty Lechii oraz doskonała passa Zagłębia wysoko zawieszają nam poprzeczkę. Nie możemy tych spotkań rozegrać byle jak, bo byłoby to zaprzepaszczenie wkładu wielu zawodników w dotychczasowe mecze - zaznaczył trener Śląska.