Czy gol Adama Dudy z Lechii Gdańsk powinien zostać uznany? [WIDEO]

20-letni Adam Duda z Lechii Gdańsk strzelił w niedzielę piękną bramkę, która mogła dać zwycięstwo ze Śląskiem Wrocław. Ale sędzia gola nie uznał. Czy słusznie?
Lechia zremisowała w niedzielę na PGE Arenie ze Śląskiem 1:1, ale choć grała z drużyną z czołówki, to po meczu mogła czuć niedosyt. Śląsk już od 15. minuty grał bowiem w osłabieniu (czerwona kartka dla Tadeusza Sochy), a mimo to potrafił strzelić bramkę. Lechia wyrównała (Jakub Wilk), a potem mocno cisnęła zespół z Wrocławia.

Zwycięstwo mógł jej zapewnić młody Duda, który dopiero wchodzi do pierwszego zespołu. W 87. minucie napastnik Lechii strzelił piękną bramkę na 2:1, ale sędzia Jarzębak z Bytomia jej nie uznał. Jego zdaniem chwilę wcześniej Ivans Lukjanovs, który podawał Dudzie, faulował obrońcę Śląska Dariusza Pietrasiaka. I dlatego gola nie uznał. Czy słusznie?

OBEJRZYJ WIDEO I WYPOWIEDZ SIĘ NA FORUM, CZY SĘDZIA SŁUSZNIE NIE UZNAŁ BRAMKI DUDY?