Sport.pl

Józef Wojciechowski jednak kupi Lechię Gdańsk? Tylko w przypadku utrzymania. Cena: 12-15 mln zł

Według dziennika ?Fakt? właściciel Polonii Warszawa Józef Wojciechowski zamierza po sezonie kupić Lechię Gdańsk. Zarówno Wojciechowski, jak i inwestor większościowy Lechii Andrzej Kuchar konsekwentnie jednak zaprzeczają.
Informacje o przejęciu Lechii przez Wojciechowskiego pojawiają się już od wielu miesięcy. Do tej pory były traktowane bardziej jako środowiskowa plotka, tym bardziej, że zarówno Wojciechowski, jak i Kuchar - w końcu poważni ludzie i doświadczeni biznesmeni - konsekwentnie zaprzeczali, że coś jest na rzeczy. Mało tego, Wojciechowski po piątkowej porażce Polonii z Ruchem Chorzów zapowiedział zupełne wycofanie się z piłki, a na pytanie czy jednak nie myśli o przejęciu Lechii odpowiedział: - Bzdura, z nikim i nigdy na temat przejęcia Lechii nie rozmawiałem.

Swoje stanowisko podtrzymuje też Kuchar, który w ostatnich dniach dwukrotnie, najpierw w TVP Gdańsk, a potem w Radio Gdańsk, kategorycznie zaprzeczył, że zamierza sprzedać swoje udziały w Lechii i zapewnił, że nie prowadzi jakichkolwiek rozmów w tym temacie.

- To w sumie prawda. "Haczyk" polega jednak na tym, że transakcja pomiędzy dwoma biznesmenami może dotyczyć Wrocławskiego Centrum Finansowego, do którego należy większościowy pakiet akcji Lechii SA. To mały szczegół, jakiego nikt jeszcze nie wziął pod uwagę - mówi anonimowo "Faktowi" osoba mocno zorientowana w temacie.

Jak podaje "Fakt" strony podobno ustaliły już tzw. warunki brzegowe, a cena waha się między 12 a 15 milionów złotych. Człowiekiem Wojciechowskiego w Lechii miał by być Jerzy Klockowski, który w latach 80-tych był dyrektorem gdańskiego klubu.

Według "Faktu" do finalizacji transakcji jeszcze nie doszło, strony czekają bowiem na zakończenie sezonu ligowego. Cała operacja jest bowiem możliwa tylko w przypadku utrzymania Lechii w ekstraklasie.

Więcej o:
Komentarze (4)
Józef Wojciechowski jednak kupi Lechię Gdańsk? Tylko w przypadku utrzymania. Cena: 12-15 mln zł
Zaloguj się
 • krakk1

  Oceniono 16 razy 2

  Jak Wojciechowski kupi Lechię Gdańsk, to będzie miało sens. Niech tylko nie ściąga "gwiazd" z Izraela...:)
  Oczekiwania mistrzostwa i LM z drugim klubem w mieście, to frajerstwo. Polonia nie ma wielu kibiców i jest w cieniu Legii.
  Dlatego przejście do dużego miasta ze świetnym stadionem, to strzał w dziesiątkę... I świadczy, ze jednak Wojciechowski taki głupi nie jest. Tam ma szanse na sukcesy. Całe miasto bedzie żyło Lechią, jak w nia dobrze zainwestuje.

 • antoni.borsuk

  Oceniono 8 razy 2

  Jeśli to prawda, to po raz wtóry okaże się, że pan Wojciechowski jest gościem wybitnie prawdomównym. Jako kibic Czarnych Koszul współczuję lechistom.
  spalonyczynie.blox.pl/2012/04/Zbedny-wybawca.html

 • antoni.borsuk

  Oceniono 8 razy -2

  Tu nie chodzi o to, że Lechia ma obecnie większy potencjał niż Polonia odnośnie kibiców. Pan Wojciechowski okazał się człowiekiem, który nie potrafi budować (mimo że jest deweloperem), więcej - jest królem chaosu - a to nie gwarantuje sukcesu w mieście, w którym jest wielki i nowy stadion. Brak atmosfery może zniszczyć wszystko, bo piłkarze w dzisiejszych czasach są nie tylko pazerni, ale przede wszystkim przewrażliwieni. Niewielu jest takich, którzy chcą rozwijać i jako ludzie, i jako zawodnicy. I tu koszulka w zielono-białe pasy nie pomoże. Poza tym koszule w czarnym kolorze są dużo bardziej gustowne.

 • niebieski.k

  Oceniono 8 razy -8

  BĘDZIE TUSKOPOLO ! BĘDZIE TUSKOPOLO !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX