Dwóch piłkarzy Widzewa Łódź ma dużo do zawdzięczenia Pawłowi Janasowi

Dwóch piłkarzy Widzewa Łódź, z którym w sobotę zmierzy się Lechia Gdańsk, ma dużo do zawdzięczenia obecnemu trenerowi biało-zielonych Pawłowi Janasowi. Dzięki niemu mogą oni o sobie mówić ?reprezentanci Polski?. Co ciekawe obaj to byli zawodnicy Lechii.
Janas selekcjonerem reprezentacji Polski był w latach 2003-2006. Zarówno Bieniuk, jak i Kaczmarek debiutowali w biało-czerwonych barwach właśnie za jego kadencji i rozegrali w tym czasie niemal wszystkie swoje mecze w kadrze. Bieniuk siedem (debiut w 2003 roku), a Kaczmarek dwa (debit w 2005 roku). Potem krótki epizod w reprezentacji Polski zaliczył już tylko Bieniuk (w 2009 roku zagrał w meczu eliminacji mistrzostw świata ze Słowacją).

Bieniuk właśnie w Lechii zaczynał swoją przygodę z piłką (choć jest wychowankiem klubu kojarzonego bardziej z rugby, czyli Ogniwa Sopot), grał tu w latach 1995-98. Potem był zawodnikiem Amiki Wronki, tureckiego Antalyasporu, cypryjskiej Omonii Nikozja, a piłkarzem Widzewa jest od 2008 roku.

Kaczmarek w zespole biało-zielonych występował przez 2,5 roku, w połowie sezonu 2010/11 przeniósł się do ŁKS Łódź, a barwy Widzewa reprezentuje od rundy wiosennej obecnego sezonu.