Piłkarze Lechii Gdańsk już po najbliższej kolejce mogą sobie zapewnić utrzymanie

Piłkarze Lechii Gdańsk już w najbliższej kolejce mogą zapewnić sobie utrzymanie w ekstraklasie. Potrzebne im będą wygrana w Łodzi z Widzewem oraz korzystne rezultaty w spotkaniach ŁKS Łódź i Cracovii.
Gdańszczanie są obecnie na 14. miejscu w tabeli ekstraklasy i mają trzy punkty przewagi nad ŁKS i cztery nad Cracovią. Jeśli biało-zieloni zdobędą w meczu z Widzewem trzy punkty, a swoje spotkania przegrają łodzianie (grają na wyjeździe z Ruchem Chorzów) i krakowianie (w spotkaniu derbowym z Wisłą) to Lechia będzie już pewna utrzymania.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu przewaga gdańszczan wyniosłaby wówczas sześć punktów nad ŁKS (oraz siedem nad Cracovią) i nawet gdyby Lechia przegrała z Legią i Ruchem, a ŁKS wygrał z GKS Bełchatów i Jagiellonią, to mimo równej liczby punktów to gdańszczanie będą wyżej w tabeli. Przesądzi o tym stosunek bramek obu drużyn (bilans bezpośrednich spotkań jest remisowy, oba mecze zakończyły się bezbramkowym remisem), a ten jest zdecydowanie na korzyść Lechii: u biało-zielonych na razie wynosi on minus 10 (18:28), w przypadku ŁKS to minus 29 (19:48).