Dariusz Dziekanowski: Lechia się utrzyma, mimo że ma najgorszego trenera w lidze

W piątkowym wydaniu ?Przeglądu Sportowego? ukazała się sonda, w której piłkarscy eksperci typują jakie zespoły spadną z ekstraklasy. Wszyscy uważają, że Lechia Gdańsk zdoła się utrzymać, a najciekawiej swój typ uzasadnił Dariusz Dziekanowski, poddając w wątpliwość obecne dokonania trenera gdańszczan Pawła Janasa
Były reprezentant Polski, a w latach 2006-2007 asystent ówczesnego selekcjonera kadry Leo Beenhakkera, na pytanie kto spadnie z ekstraklasy odpowiedział:

- Cracovia i ŁKS - z moich obserwacji wynika, że te zespoły nie mają szans na utrzymanie się w lidze. Lechia pomimo, że ma najgorszego trenera w lidze, to potencjał sportowy pozwoli jej na pozostanie w ekstraklasie - stwierdził bez ogródek Dziekanowski.Podobnego zdania (w kwestii utrzymania Lechii, a nie umiejętności trenerskich Janasa) są również Zbigniew Boniek, Jerzy Engel i Radosław Gilewicz, natomiast Jacek Bąk jako spadkowicza wskazał tylko Cracovię, a z typowaniem drugiego spadkowicza wstrzymał się "z sympatii do Piotra Świerczewskiego" (trenero-menedżer ŁKS).