Sport.pl

Błażej Jenek nie jest już dyrektorem Lechii Gdańsk. Złożył rezygnację

Po siedmiu latach pracy w Lechii Gdańsk odchodzi Błażej Jenek. Pełniący dotychczas funkcję dyrektora generalnego Jenek będzie teraz prezesem Lechii - Operator, czyli spółki zarządzającej PGE Areną.
Warto przypomnieć, że niecałe dwa miesiące temu po pięciu latach pracy z funkcji prezesa Lechii ustąpił także Maciej Turnowiecki. Dla niego 30 kwietnia to także ostatni dzień pracy z gdańskim klubem. Turnowiecki ogłaszając swoją decyzję na początku marca dziękował m.in. właśnie Jenkowi. - Szczególnie chciałbym wyrazić uznanie czterem osobom - mówił wtedy podczas konferencji Turnowiecki. - Chodzi o Błażeja Jenka, z którym myślę, stworzyliśmy naprawdę udany tandem zarządzający przez kilka lat klubem, Błażeja Słowikowskiego i Jurka Rembalskiego, którzy angażowali się w wiele spraw i społecznie doradzali w wielu istotnych kwestiach, Andrzeja Kuchara, który w specyficznym momencie, gdy zabrakło lokalnego wsparcia, z Wrocławia wyciągnął pomocną dłoń do Lechii - dodał. Jego stanowisko zajmie Bartosz Sarnowski, nie wiadomo z kolei kto zastąpi Jenka na stanowisku dyrektora generalnego.

Czy te zmiany poprawią sytuację Lechii?oceń na Facebooku Trojmiasto.sport.pl! Plus jeden? »


Jenek pracował w Lechii od 2004 roku, gdy został jej dyrektorem. W 2006 r. został członkiem zarządu Lechii, a następnie dyrektorem generalnym. - Chciałbym bardzo podziękować za dotychczasową współpracę. Dzisiaj złożyłem rezygnację z funkcji dyrektora generalnego Lechii Gdańsk. Prośba o niedopytywanie o powody, ponieważ podobnie jak prezes Turnowiecki nie chciałbym polemizować z giełdą ewentualnych domysłów - podkreślił Jenek.

Teraz Jenek pełnić będzie funkcję prezesa Lechii - Operator, czyli spółki zarządzającej obecnie PGE Areną. Jak jednak wiadomo, w maju zarządzanie obiektem ma przejąć miasto Gdańsk. Lechia - Operator być może zostanie za to jedną z miejskich spółek.

Więcej o: