Sport.pl

Były piłkarz Lechii Bedi Buval zagrał w najdziwniejszym meczu roku [WIDEO]

Były piłkarz Lechii Gdańsk Bedi Buval był w ostatniej kolejce ligi portugalskiej uczestnikiem najdziwniejszego meczu w historii tamtejszego futbolu. Jego zespół - Feirense - zmierzył się na wyjeździe z Uniao Leiria, które do spotkania przystąpiło w... ośmioosobowym składzie!
Uniao Leiria od wielu tygodni przeżywa potężne kłopoty finansowe, których apogeum nastąpiło w minionym tygodniu. Z powodu zaległości w wypłacaniu comięsiecznych pensji, kontrakt z klubem rozwiązało bowiem aż 16 zawodników. W klubie pozostało tylko ośmiu piłkarzy (niemal sami obcokrajowcy), ale pomimo tego Leiria postanowiła przystąpić do spotkania z Feirense!

Przed tym meczem Leiria miała jeszcze szanse na utrzymanie, ale warunkiem było zwycięstwo. W okrojonym składzie (zespół zagrał systemem 1-4-1-2-0) gospodarze poczynali sobie bardzo dzielnie i pierwszą bramką stracili dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy. W drugiej części Feirense dołożyło jeszcze trzy gole (jednego z nich zdobył Buval, to jego siódma bramka w sezonie), dzięki czemu zespół ten po raz pierwszy od wielu tygodni opuścił strefę spadkową i ma szansę na utrzymanie.

Tymczasem niemal już zdegradowanej Leiri (5 punktów straty do Feirense na dwie kolejki przed końcem) do końca sezonu zostały jeszcze mecze z Benficą Lizbona i FC Porto. Aż strach pomyśleć jakimi mogą się one zakończyć wynikami jeśli znów przystąpią do nich w ósemkę.

Zobacz skrót meczu Uniao Leiria - Feirense


Original Video- More videos at TinyPic

Więcej o:
Komentarze (1)
Były piłkarz Lechii Bedi Buval zagrał w najdziwniejszym meczu roku [WIDEO]
Zaloguj się
  • zizou105

    0

    Przecież mają jakichś juniorów (każda drużyna musi mieć), czy innych wychowanków ( z u21 albo z amatorskich rezerw) , którzy mogli zagrać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX