Tylko jeden czarny scenariusz dla piłkarzy Lechii Gdańsk

Na dwie kolejki przed końcem sezonu piłkarze Lechii Gdańsk są już tylko o krok, a właściwie o punkt, od zapewnienia sobie utrzymania w ekstraklasie. A prawdopodobne, że uratują się nawet w przypadku dwóch porażek.
Poniedziałkowa porażka Cracovii w derbach Krakowa z Wisłą spowodowała, że znamy już pierwszego spadkowicza. Drugi wyłoni się z trójki: ŁKS (obecnie 23 punkty - do rozegrania mecze z GKS Bełchatów u siebie i Jagiellonią Białystok na wyjeździe), Lechia (28 - Legia u siebie, Ruch Chorzów na wyjeździe), GKS Bełchatów (29 - ŁKS na wyjeździe, Cracovia u siebie).

Biało-zieloni spadną z ekstraklasy tylko w jednym wypadku - jeśli przegrają oba swoje spotkania, a ŁKS dwukrotnie zwycięży. Lechii do utrzymania wystarczy zdobycie jednego punktu, bo nawet jeśli ŁKS dogoni ją w tabeli to ma o wiele gorszy bilans bramek (w bezpośrednich meczach dwukrotnie padł bezbramkowy remis). Z kolei jeśli na koniec sezonu równą ilość punktów będą miały Lechia, ŁKS i Bełchatów (dwie porażki Lechii, dwa zwycięstwa ŁKS - w tym z Bełchatowem, porażka Bełchatowa z ŁKS i remis z Cracovią) wówczas utworzona zostanie dodatkowa tabelka, w której ostatnie miejsce, równoznaczne ze spadkiem z ekstraklasy, zajmie Bełchatów.

KTO OBOK CRACOVII SPADNIE DO I LIGI?oceń na Facebooku Trojmiasto.sport.pl! Plus jeden? »