Sport.pl

Trener Lechii Gdańsk Paweł Janas nie ma wątpliwości: Nie wolno nastawić się na remis

- Grając z Legią nie wolno nastawić się na remis, bo takie myślenie od początku spotkania może okazać się zgubne - mówi dla lechia.pl przed czwartkowym starciem Lechii Gdańsk z warszawskim klubem szkoleniowiec biało-zielonych Paweł Janas.
Obie drużyny spotkają się na PGE Arenie (godz. 18) w ramach przedostatniej ligowej kolejki sezonu 2011/2012. Legia musi wygrać, aby dalej rozdawać karty w walce o mistrzostwo Polski. Obecnie, to ona jest liderem ekstraklasy, ale realne szanse na jej dogonienie mają aż cztery drużyny.

Lechia broni się przed degradacją do I ligi. Na pewno nie spadnie już na ostatnie miejsce, gdyż 16. Cracovia traci do niej 7 punktów. Może natomiast prześcignąć ją 15. ŁKS Łódź (5 pkt. mniej). Wystarczy jednak, aby gdańszczanie wywalczyli w czwartek jeden punkt, a sami zapewnią sobie utrzymanie.

CZY LECHIĘ STAĆ NA ZAATAKOWANIE LEGII OD PIERWSZEJ MINUTY?oceń na Facebooku Trojmiasto.sport.pl! Plus jeden? »


- Legia ma jeden z najlepszych ataków w lidze i najlepszą obronę w T-Mobile Ekstraklasie. Dlatego potrzebna jest koncentracja od początku do końca. Musimy zagrać o zwycięstwo i wtedy możemy myśleć o korzystnym wyniku - dodaje Janas.

Więcej o: