Co Luka Vucko zapamięta z Lechii Gdańsk? "Derby Trójmiasta i gola z 97. minuty" [WIDEO]

W piątek chorwacki obrońca Luka Vucko rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Lechią. Jak podkreśla jednak w wywiadzie dla oficjalnej strony gdańskiego klubu, zabierze ze sobą wiele dobrych wspomnień.
Vucko z pobytu w Gdańsku najbardziej zapamięta swoją bramkę z derbowego meczu przeciwko Arce Gdynia z ubiegłego sezonu. W zakończonym wynikiem 2:2 starciu Vucko decydującą o uratowaniu remisu bramkę zdobył w... 97. minucie meczu. - Tak naprawdę wszystko tutaj mi się podobało, miasto, ładny stadion, fajni kibice. Ale najbardziej utkwią mi w pamięci chyba właśnie derby z Arką i mój gol strzelony w ostatniej minucie. Jak wróciliśmy po meczu do Gdańska, to tłumy kibiców czekały na nas na stadionie. Była radość i feta, co najmniej jakbyśmy zdobyli mistrzostwo - wspomina.

Chorwat grał w Lechii półtora roku i żałuje, że nie będzie mu dane spędzić w niej kolejnych sezonów. - Czułem się tutaj fantastycznie. Życie piłkarza jest jednak takie, że idziesz grać tam, gdzie cię chcą. Przychodząc tutaj, myślałem, że będę grał w Lechii nawet do końca kariery. Wiosną jednak, gdy wróciłem do treningów po kontuzji, nie miałem już miejsca w zespole. Źle to znosiłem. Trener nie dawał mi już wiosną szans i nie satysfakcjonowało mnie siedzenie na trybunach. Stąd nasza wspólna decyzja o rozstaniu. Odchodzę jednak w zgodzie. Dziękuję zarządowi, kolegom z zespołu, trenerom i pracownikom klubu za współpracę, a Lechii - mimo nieudanego sezonu - życzę powodzenia w kolejnych - mówi na pożegnanie Vucko.

Bramkę Vucki z meczu z Arką zobaczysz poniżej. Co warte przypomnienia, dwa punkty stracone w tamtym meczu przez Arkę w końcowym rozrachunku zdecydowały o spadku gdynian z ekstraklasy.