Sport.pl

Dariusz Kubicki nowym trenerem Lechii Gdańsk? Szykuje się wielki powrót

Kolejnym kandydatem na stanowisko trenera Lechii Gdańsk jest Dariusz Kubicki. Szkoleniowiec, który pracował już w Gdańsku, ale wyleciał z klubu, bo nie chciał podpisać oświadczenia antykorupcyjnego.
Jak informuje portal trojmiasto.pl Kubicki jest kandydatem, który zyskałby uznanie fanów Lechii. To ważny czynnik, gdyż to właśnie kibice biało-zielonych mają być w przyszłym sezonie jednym z głównych sponsorów klubu. Zatrudnienie trenera, który nie wzbudzi akceptacji kibiców (a takim jest wymieniany w kontekście podjęcia pracy w Lechii Czesław Michniewicz) może doprowadzić do bojkotu, a ten w konsekwencji do obniżenia wpływów z biletów i karnetów. Gdański klub nie będzie mógł już liczyć na pożyczki od większościowego udziałowca Andrzeja Kuchara. Dług Lechii wobec Kuchara wynosi ponad 10 mln zł.

Czy Dariusz Kubicki to idealny trener dla Lechii? Sportowe Trójmiasto na Facebooku! Plus jeden? »


Lechia szuka więc trenera, który mógłby przyciągnąć kibiców na trybuny. Idealnym kandydatem wydaje się charyzmatyczny Leszek Ojrzyński z Korony Kielce, który w ubiegłym sezonie z ligowego średniaka pozbawionego gwiazd uczynił zespół, który do ostatniej kolejki walczył o miejsce dające prawo do startu w europejskich pucharach. Ojrzyński ma jednak jeszcze ważny kontrakt z Koroną, dlatego Lechia może zdecydować się na wariant z Kubickim.

Kubicki to trener, który w 2008 r. wprowadził Lechię do ekstraklasy. Nie dane mu było jednak poprowadzić jej w elicie, gdyż jeszcze przed startem rozgrywek został zwolniony. Jako powód podano odmowę podpisania przez Kubickiego wymaganego przez Lechię oświadczenia antykorupcyjnego. Kubicki był zamieszany w sprawę korupcji w Centralnym Ośrodku Sportu, co w przypadku jego skazania w myśl oświadczenia oznaczałoby, że musiałby oddać Lechii wysokość rocznych zarobków. Jego miejsce zajął wtedy obecny asystent Franciszka Smudy Jacek Zieliński. Kubicki próbował swoich sił w innych klubach, m.in. Zniczu Pruszków, Wiśle Płock i Dolcanie Ząbki, jednak bez powodzenia. W ostatnim czasie był trenerem rosyjskiego drugoligowca Sybiru Nowosybirsk, ale jego umowa z klubem nie zostanie przedłużona. Kubicki jest więc wolnym trenerem i mógłby objąć stanowisko w Lechii.

Więcej o:
Komentarze (4)
Dariusz Kubicki nowym trenerem Lechii Gdańsk? Szykuje się wielki powrót
Zaloguj się
 • muminos1975

  Oceniono 7 razy -3

  nie dal rady w 2-giej ruskiej lidze , to ma dac w Lechii? bez jaj

  ps. gdzie jest Okuka ?

 • ttoorroo05

  Oceniono 6 razy -6

  Korupcja znow zakwitnie w Danzig.

 • ttoorroo05

  Oceniono 6 razy -6

  Koupcja znow zakwitnie w Danzig.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX