Sport.pl

Kto trenerem Lechii Gdańsk? Pozostało trzech kandydatów

Dariusz Kubicki, Kazimierz Moskal oraz Jacek Zieliński - według dziennika ?Fakt?, ktoś z tej trójki zostanie nowym trenerem Lechii Gdańsk.
Odkąd z Lechią rozstał się Paweł Janas wśród jego potencjalnych następców przewinęło się na trenerskiej giełdzie kilkanaście nazwisk. Byli to m.in. Adam Nawałka, Czesław Michniewicz, Leszek Ojrzyński, Artur Skowronek, Tadeusz Pawłowski, Ryszard Tarasiewicz, Jurij Szatałow czy Marcin Kaczmarek. Nowy szkoleniowiec ma być znany pod koniec tygodnia, a według dziennika "Fakt" w grze pozostało już tylko trzech kandydatów: Dariusz Kubicki, Kazimierz Moskal oraz Jacek Zieliński (ostatnio trener Polonii Warszawa).

Faworytem kibiców jest ten pierwszy. To on w 2008 roku po 20 latach przerwy wprowadził Lechię do ekstraklasy, choć kiedy w trakcie sezonu przejmował zespół (po Tomaszu Borkowskim), ten zajmował w tabeli ówczesnej II ligi dopiero 11. miejsce. Jednak z powodu podejrzenia uczestnictwa przez Kubickiego w aferze korupcyjnej w Centralnym Ośrodku Sportu, po sezonie Lechia pożegnała się z tym szkoleniowcem. Potem pracował on w Zniczu Pruszków, Wiśle Płock, Dolcanie Ząbki, a ostatnio pełnił funkcję drugiego trenera w rosyjskim II-ligowcu Sibir Nowosybirsk.

KTO TRENEREM: KUBICKI, MOSKAL, ZIELIŃSKI, A MOŻE KTOŚ INNY? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Moskal od lat związany jest z Wisłą Kraków, ale traktowany jest tam bardziej jak strażak niż poważny kandydat na trenera. W minionym sezonie zastąpił w trakcie sezonu Roberta Maaskanta, ale jeszcze przed jego zakończeniem stracił posadę na rzecz Michała Probierza. Tak naprawdę Moskal wciąż czeka więc na prawdziwą szansę.

Z kolei Zieliński pracował w poprzednim sezonie w Polonii Warszawa, ale na kilka kolejek przed końcem rozgrywek zastąpił go Michniewicz.

Więcej o:
Komentarze (3)
Kto trenerem Lechii Gdańsk? Pozostało trzech kandydatów
Zaloguj się
 • zliv

  Oceniono 12 razy 4

  ..dlaczego piszecie "faworytem kibiców"?..ja też jestem kibicem Lechijki..podobnie, jak dziesiątki moich znajomych..nikt nas o zdanie nie pytał..tymczasem w imieniu tysięcy wypowiada się (nie)formalna grupa zrzeszająca setki kibiców..wtf?..oni, w imię jakichś partykularnych sporów, sąsiedzkich ansów, odrzucają najlepszych dla Lechii trenerów..takich, którzy coś umieją i tego dowiedli..tymczasem "faworytem kibiców" jest kto?..Kubicki?, bo co, bo "kiedyś..."?..Moskal, bo z Wisełki?..głupota..z tej trójki tylko mistrz Polski..bo najlepszy..

 • prawnikstarogard

  Oceniono 13 razy 3

  Tylko Zielinski z tej trojki bylby sensownym rozwiazaniem dla Lechii

 • cwdj

  0

  Lechia mogła wcześniej wziąć Jana Urbana, ale woleli Janasa, a teraz Urban jest już w Legii, a Lechia jak zwykle kręci się koło swojego ogona wsłuchując się w oddech Lwów Północy i im podobnych, może i z wielkim biało-zielonym sercem, ale bez potrzebnego tutaj chłodnego i profesjonalnego spojrzenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX