Abdou Razack Traore z Lechii Gdańsk zagrał w meczu reprezentacji

61 minut spędził na boisku piłkarz Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore w zremisowanym 0:0 meczu reprezentacji Burkina Faso z drużyną Konga. Spotkanie odbyło się w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Brazylii, które odbędą się w 2014 roku.
Spotkanie z reprezentacją Konga zainaugurowało rozgrywki w grupie E drugiej rundy kwalifikacji do brazylijskiego mundialu. W czterozespołowej grupie rywalizują, obok Burkina Faso i Konga, zespoły Nigru i Gabonu. Do ostatniej fazy eliminacji awansują zwycięzcy 10 grup, z których po dwumeczach pięć drużyn uzyska przepustkę na mistrzostwa.

CZY TRAORE ZAGRA JESIENIĄ W LECHII? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »

Obok Traore w meczu z Kongiem wystąpił Prejuce Nakoulma z Górnika Zabrze, który został zmieniony w 81. minucie. Wcześniej obaj piłkarze z ekstraklasy zagrali w towarzyskim spotkaniu z Beninem (2:2), w którym Nakoulma zdobył dwa gole, zaś Traore nie wykorzystał rzutu karnego. Zgrupowanie kadry Burkina Faso potrwa do 12 czerwca.